Straipsniai

2023-11-16
Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ visoms Lietuvos mokykloms, besinaudojančioms operatoriaus interneto paslaugomis, dovanoja nemokamą interneto apsaugos paslaugą. Tinklo lygiu veikiantis saugumo produktas blokuoja prieigą prie užkrėstų interneto puslapių, aptinka ir apsaugo nuo įvairių kibernetinių grėsmių, suteikia galimybę filtruoti paaugliams ir vaikams žalingą turinį bei apsaugo jautrią naudotojų informaciją.
mmmm
2023-09-06
Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ iki metų galo pratęsia specialius tarifus ir toliau kompensuoja patirtas tarptinklinio ryšio išlaidas į Ukrainą su misija vykstantiems žmonėms ir organizacijoms
mmmm
2023-09-06
Šiais laikais, ruošiantis naujiems mokslo metams, sąsiuvinių, rašiklių ir vadovėlių dažnai nepakanka, todėl moksleivių tėvai dairosi ir į išmaniųjų įrenginių lentynas. O tam, kad būtų ne tik paprasčiau juos išsirinkti, bet ir sutaupyti, mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ prieš pat mokslo metus parengė specialius pasiūlymus įvairiausiems mokslui bei laisvalaikiui praversiantiems išmaniesiems įrenginiams. Daugiau informacijos apie specialius pasiūlymus rasite – www.tele2.lt
mmmm
2023-08-14
Artėjantys mokslo metai primena iš anksto pasirūpinti nebrangiu, bet kokybišku mobiliuoju ryšiu tiek mokymuisi ar darbui, tiek laisvalaikiui. Dabar – pats geriausias metas įsigyti naują SIM kortelę, nes „Pildyk“ skelbia pasiūlymą su neįtikėtinomis staigmenomis: perkantys išankstinio mokėjimo planą gali laimėti visiškai nemokamus ir neribotus skambučius, SMS ir GB visiems metams.
mmmm
2023-08-14
Ar žinojote, kad „Tele2“ salonuose galite ne tik pasikonsultuoti visais rūpimais klausimais, bet ir pasinaudoti kitomis įrenginių priežiūros paslaugomis? Čia dirbantys ekspertai naudojimui gali paruošti naują įrenginį, išvalyti jau naudojamą telefoną nuo virusų, atnaujinti programinę įrangą ar suteikti kitas su sklandžiu įrenginių naudojimu susijusias paslaugas.
mmmm
2023-07-26
Šią vasarą jūsų laukia ne tik neišdildomi įspūdžiai gamtoje, bet ir vertingi pasiūlymai išmaniam laisvalaikiui. Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ kviečia nebedelsti ir išsvajotą mobilųjį telefoną įsigyti jau dabar, nes jūsų laukia net iki kelių šimtų eurų vertės dovanos.
mmmm
2023-06-27
Dovanos kasdien? Sukurtos pačios Karolinos Meschino? Ir dar beveik be pastangų? Taip! Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ klientams šypsosi sėkmė – prizus kasdien galima laimėti nutrynus specialią virtualią žaidimo kortelę „Pildyk“ programėlėje arba www.pildyk.lt svetainėje.
mmmm
2023-06-15
Didžiausias mobilaus ryšio operatorius Lietuvoje „Tele2“ mažina populiarių interneto ir pokalbių planų kainas savo klientams. Dabar klientai už kasdienes ryšio paslaugas net iki dvejų metų mokės mažiau.
mmmm
2023-05-15
„Tele2“ išmėgino 5G ryšio galimybes ir užfiksavo mobilaus interneto greičio rekordą savo tinkle – 4,45 Gbps. 5G ryšio paslaugas siūlantis mobiliojo ryšio operatorius tokią greitaveiką pasiekė pirmasis Lietuvoje – bandymo metu buvo pademonstruotos ateities 5G ryšio galimybės.
mmmm
2023-05-12
Apie naujos kartos ryšį 5G sklando pačių įvairiausių mitų. Tačiau VILNIUS TECH profesorius ir Inovatyvios medicinos centro vyriausiasis mokslo darbuotojas Vitalij Novickij tvirtina, kad šis ryšys yra ne tik saugus, bet ir turi daugybę privalumų. Jis pasižymi kur kas spartesniu interneto veikimu daug didesniam vartotojų ratui.
mmmm
2023-04-09
Pavasarį startuoja ilgai lauktas kelionių sezonas – visi skuba aplankyti žiemos sezonu primirštas sodybas ar saulės šiluma pasimėgauti pajūryje. Dažnai keičiant buvimo vietą pravartu su savimi turėti ir „Laisvą internetą“, kuris užtikrins interneto ryšį visur, kur nukeliautumėte. Kaip tik jam „Tele2“ paruošė išskirtinį pasiūlymą – pasirašę 24 mėn. sutartį su 50 GB ar 100 GB planais, pirmus 3 mėnesius internetu galėsite naudotis nemokamai! Tai – ne vienintelis dėmesio vertas pasiūlymas – dabar daug pigiau galite įsigyti išmanųjį „LG“ televizorių bei nešiojamąjį kompiuterį „Lenovo“.
mmmm
2023-04-09
Sakoma, kad geriausia proga kažką daryti yra „dabar“. O kada geriausia prisijungti prie „Pildyk“ ir išbandyti eSIM paslaugą? Irgi dabar! Visiems naujiems ir esamiems išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ klientams šiuo metu galioja išskirtinis pasiūlymas – aktyvavus eSIM paslaugą, 69 GB kainuos vos 69 centus per savaitę!
mmmm
2023-02-08
Nuo šiol mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ rūpinasi ne tik ryšiu, bet ir klientų apsauga internete – naujasis įrankis padės užtikrinti saugumą naršant ir tarnaus kaip tėvų kontrolės bei turinio filtravimo priemonė. Pirmus 2 mėnesius klientams ši paslauga bus nemokama, o praėjus šiam laikotarpiui, saugumo produktas kainuos vos 1,49 Eur/mėn.
mmmm
2023-01-26
Nauji metai – nauji tikslai, tad kodėl nepradėjus jų siekti kartu su dar funkcionalesniais
įrenginiais? Dabar ypač gera proga įsigyti išmaniuosius prietaisus ir telefonus, nes „Tele2“
skelbia mažų kainų startą! Nepraleiskite geriausių pasiūlymų, kuriuos rasite mobiliojo ryšio
operatoriaus „Tele2“ svetainėje ir atsinaujinkite pigiau!
mmmm
2023-01-16
Kaip atrodo Jums labiausiai patinkančios durys? Ar tokios, kurios yra pagamintos iš medžio? O gal
plastikinės arba stiklinės? Kokią svarbą jose užima rankenos? Kiekvienas žmogus atsakytų vis
savaip. Tačiau faktas, kad net ir pačios mažiausios smulkmenos gali nulemti, kad bus sukurtas toks
interjeras, koks Jums labiausiai patinka. Arba eksternas priklausomai nuo to – apie kokias duris
kalbama ir kokios rankenos jose atrodo pačios gražiausios.
kkkkk
2022-12-28
Jeigu gyvenamųjų būstų savininkai vis dar svarsto, ar jiems reikia oro kondicionieriaus sistemos, tai verslo valdytojai puikiai žino, kad organizmui tinkamas mikroklimatas gali padėti pasiekti kur kas didesnį darbingumą. Jokio skirtumo, ar oro kondicionierius yra perkamas biurui, ar pramoninio tipo patalpoms – svarbiausia kuo daugiau dėmesio skirti jo techninėms charakteristikoms, kad rastas tarnautų ir našiai, ir ilgai.
mmmmm
2022-03-24
Norite kasdien atrodyti puikiai nuo galvos iki kojų galiukių? Tokiu atveju siūlome kuo daugiau dėmesio skiri ne tik viršutiniams drabužiams, tačiau ir tiems, kurie yra beveik nematomi, tačiau tikrai jaučiami.
vvvvvvvv
2022-03-22
Turbūt kiekvienas auto savininkas gyvenime yra susijęs su situacija, kai raktelis neatrakina transporto priemonės. Ir nors dažnai pirmiausia kyla panika, tačiau baimintis – nereikia, kadangi net ir esant tokiai situacijai – pagalba visada šalia. Belieka ja pasinaudoti.
mmmmm
2022-02-28
Daugeliui žmonių rytas prasideda nuo kavos puodelio. Tai – ne tik galimybė geriau pabusti dėl kofeino, tačiau taip pat ir atsipalaidavimas, magija, poilsis, kurio dažnam reikia net ir dienos pradžioje. Svarbiausia, kad šiuo metu geri nuostabaus skonio kavą namuose – tikrai gali kiekvienas. Tam labiausiai tarnauja kapsuliniai kavos aparatai, kurie lyginant su įprastais – kur kas ilgesni, o kapsulių gausa tokia plati, kad kiekvienas gali rasti jam labiausiai patinkantį skonį.
vvvvvvv
2022-02-28
Apie SEO paskutiniu metu kalbama labai daug. Kodėl? Kadangi kai kurie bando įtikinti, kad ši reklamos alternatyva nebėra tokia veiksminga kaip kad buvo iki šiol. Tačiau yra ir tai geriausiai gali įrodyti verslai, kurie optimizavo savo puslapius. Kinta, žinoma, smulkmenos, tad jas reikia sekti. Tačiau džiugu tai, kad kiekvienas geras specialistas, kuris tas smulkmenas seka ir domisi jomis – geba pasiekti ir pačius geriausius rezultatus, kurie susiję su ne tik su didesniais pardavimais, tačiau kur kas platesne nauda.
z
2017-08-18
Tikriausiai ne vienas yra pastebėjęs, kad pabuvus miške, prisiglaudus prie medžio, praeina nuovargis, vidinė įtampa ir atsiranda jėgų. Nors seniau apie stebuklingą medžių poveikį pasakojo tik bioenergetikai, tačiau pastaruoju metu teigiama medžių įtaka žmogaus kūnui pradėjo domėtis ir mokslininkai. Tyrėjai nutarė sužinoti, ar pabuvus prie medžio, žmogaus kūne įvyksta fizinių pokyčių.
n
2017-08-18
„Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad daugiau nei pusė (55 proc.) 5–6 metų amžiaus vaikų iš tėvų jau gauna kišenpinigių, o reguliarias pajamas iš šeimos biudžeto gauna beveik visi 7–19 metų vaikai ir jaunuoliai. Tyrimo duomenimis, didesnę ar mažesnę sumą pinigų iš tėvų gauna ir didžioji dalis (70 proc.) mokyklą baigusių 20–23 metų jaunuolių.

k
2017-08-18
Technologijų tobulėjimas, aplinkai draugiškesnių bei žmonėms saugesnių alternatyvų paieška lemia, kad transporto sektorius šiuo metu išgyvena didžiules permainas. Kas laukia netolimoje ateityje: vairuosime elektromobilius? O gal biodegalais, vandeniliu ar gamtinėmis dujomis varomas transporto priemones? už vairo sėdėsime patys ar vietą užleisime savivaldžiams automobiliams?

i
2017-08-18
Diva, Ladamira, o gal Snėja? Aldijus, Dorukas ar Giridharis? Tokius galvosūkius sprendė naujai iškepti Lietuvos tėveliai, rinkdami vardus savo atžaloms. Bent jau toks įspūdis gali susidaryti iš portale tevu-darzelis.lt paskelbto 2017 m. pirmojo pusmečio naujų vaikų vardų sąrašo. Tiesa, galima pastebėti, kad šiemet indiški serialai nebe tokie reikšmingi formuojant jaunų tėvų skonį vardams.

2017-08-17
Turbūt daugelio dėmesį atkreipė laukuose besibūriuojantys skaitlingi baltųjų gandrų būriai. Ypač sparčiai jie formavosi praeitą savaitgalį. Neretai vienoje vietoje pamatysi šimtą ar daugiau paukščių. Ornitologai žino, jog tai gandrų paskutinio pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos pranešime spaudai.

p
2017-08-17
Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats, kokia tikimybė, kad išlepsite ir ilgainiui virsite prastu vairuotoju? Keista, tačiau vis daugiau automobilių gamintojų įsitikinę, jog būtent taip ir nutiks – tiesą sakant, procesas jau įgauna pagreitį: tobulėjant technologijoms, žmonės vis prasčiau vairuoja, rašo „Bloomberg“.

z
2017-08-17
Prieš išsitraukdami savo išmanųjį telefoną iš kišenės ir švelniai priglausdami jį prie skruosto, sekundėlei susimąstykite: o kada paskutinį kartą jį valėte? Mat visai gali būti, kad higienos požiūriu protingiau būtų prie skruosto glausti ne telefoną, o prisiglausti prie klozeto, rašo „Business Insider“. Jeigu per daug nesiskiriate nuo kitų žmonių, tai savo telefoną pačiupinėjate bent kelis kartus kiekvieną valandą – o gal ir dažniau.
p
2017-08-17
Iš svečių šalių namo vežamės ne tik kalnus nuotraukų bei suvenyrų, bet gausybę įvairių įspūdžių, emocijų. Dažną stebina pakili kitataučių nuotaika, noras šypsotis, gebėjimas džiaugtis net ir mažais dalykais.
Kas formuoja pozityvų požiūrį į gyvenimą? Specialistų teigimu, vienas svarbiausių veiksnių – gerai išlavintas emocinis intelektas.

n
2017-08-16
Bet kuris žmogus, ar vyras, ar moteris, turi savų silpnybių palaikant švarą ir jaukumą savo namuose. Vieni tingi atsikėlę kloti lovą, kitiems visur išmėtyti daiktai reiškia kūrybinę betvarkę, o treti nekenčia plauti indų. Iš tiesų tai ne taip baisu, kaip gali pasirodyti į jūsų namus atėjusiam svečiui – taip tvirtina psichologijos srities specialistai. Ką gi iš tiesų sako netvarka namuose?


n
2017-08-16
Gyventojai, nusprendę atsisakyti nereikalingų, tačiau vis dar veikiančių elektroninių prietaisų, mieliau renkasi juos dovanoti, o ne parduoti. Tai liudija ir Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Ekspertai džiaugiasi, kad gyventojai yra orientuoti į antrinį elektronikos prietaisų panaudojimą – tai dera su ekologiniais tikslais.
b
2017-08-16
Vaikščiojimo basomis nauda jau įrodyta moksliškai. Pavyzdžiui, jo įtaka didinant antioksidantų kiekį, mažinant uždegimą, gerinant miegą. Įvairių sričių medikams žinomi ir kiti vaikščiojimo basomis privalumai.
Kalbant apie vaikščiojimą basomis turimas omenyje vaikščiojimas dirvožemiu, žole arba smėliu, kitaip tariant – natūraliu paviršiumi. Mokslinių studijų rezultatai parodė, jog nauda sveikatai pasireiškia dėl sąveikos tarp mūsų kūno ir žemės elektronų.

b
2017-08-16
Per didelė arbatpinigių suma rodo blogą toną, o itin maža kaip tik gali parodyti, kaip buvo įvertinta aptarnavimas, LRT RADIJUI sako etiketo žinovas Arminas Lydeka.
Anot jo, paprastai palieka apie 7–10 proc. nuo sumos, tačiau, jei aptarnavimas buvo itin prastas, galima palikti ir vieną ar du centus. Arbatpinigiai, kurie atsirado kaip skatinimo priemonė, kad kavinėse ir restoranuose dirbantis personalas greičiau ir geriau aptarnautų, šiandien tapo atsidėkojimu už jau suteiktą paslaugą.


d
2017-07-17
Lietuvoje kuriasi pirmosios gyvūnams draugiškos bibliotekos Lietuvoje, teigiama pirmadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Apie šį įvykį – interviu su Panevėžio savivaldybės viešosios bibliotekos atstove Indre Rapkevičiene.

2017-07-17
Aukštai Himalajų kalnuose, viename iš atšiauriausių šiaurinių Indijos taškų, kuris ribojasi su Kašmyru, Kinija ir Afganistanu, gyvena tauta, įminusi ilgaamžiškumo paslaptį – hunzai. Tai ne mitinė visuomenė, o reali tauta, gyvenanti ant „pasaulio stogo“
n
2017-07-17
Vien todėl, kad praėjusį savaitgalį nedirbote, dar nereiškia, kad jį praleidote teisingai, rašo portalas „Quartz“. Šiuolaikiniai žmonės dirba gerokai ilgiau nei ankstesnės kartos atstovai. Tad savaitgalis be jokių papildomų darbų jau savaime atrodo lyg pergalė ir poilsis. Jei po savaitgalio nesijaučiate pailsėję ir pasisėmę jėgų pirmadienį vėl kibti į darbus, reiškia, kad kažką darote ne taip.

b
2017-07-17
Šešioliktosios "Misija Sibiras" ekspedicijos dalyviai šiandien vakare išvyksta į Rusiją. Išlydėti dalyvius galima iš Vilniaus geležinkelio stoties 19:00, pranešta oficialioje Facebook paskyroje. Šių metų misijos tikslas — sutvarkyti Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais

p
2017-07-14
Pasaulio istorijoje mokslininkams jau ne vieną kartą teko patvirtinti ezoterikų ir bioenergetikų teorijas apie tam tikrus dalykus. Pasirodo, kad pinigų medžio legenda ir tikėjimas, kad šis augalas neša pinigus ne iš piršto laužtas. Zamiokulkas (geriau žinomas kaip pinigų medis) nuo seno labai mėgstamas lietuvių augalas. Pagal fengšui teoriją, šis augalas gamina teigiamos energetikos srautą, kuris pritraukia sėkmę ir laimę, dėl ko žmonės, kurie augina šiuos augalus, tampa ir geriau finansiškai apsirūpinę.g
2017-07-14
Grybų sezonas prasidėjo ir grybautojai jau džiaugiasi pirmuoju gausiu laimikiu. Ar žinojote, kad Lietuvoje galima rasti net 6-7 tūkstančius grybų rūšių? Deja, iš visos gausybės grybų, valgomų ir naudingų organizmui tėra mažoji dalis. Tikriausiai dauguma mūsų grybus renkamės pagal skonį, tačiau verta žinoti ir naudingąsias grybų savybes. Pagal savo vertingumą grybai skirstomi į keturias kategorijas, tačiau specialistai šią klasifikaciją vertina skeptiškai, mat ne visi grybai pagal savo naudingąsias savybes priskiriami reikiamai kategorijai.
l
2017-07-14
Liepos 13-16 d. Lietuvos kultūros sostinę – Klaipėdą užlies pirmą kartą vyksiančio tarptautinio nematerialaus kultūros paveldo festivalio „Lauksnos“ renginiai. Analogo Lietuvoje neturinčio festivalio metu bus pristatomi UNESCO saugomi tradicinės kultūros reiškiniai – tradicinės tautų žodinės, muzikinės kultūros, liaudies meno šedevrai. Kaip pranešime spaudai rašo organizatoriai, Klaipėdos etnokultūros centras kviečia nepraleisti išskirtinio turinio festivalio ir dalyvauti net keturių dienų programojev
2017-07-14
Senelių, kurie visą vasarą gali prižiūrėti anūkus kaimuose, tendencingai mažėja. Apskritai, senjorai tapo veiklesni, didesnis jų užimtumas. Todėl dažnas suaugęs žmogus, sovietmečiu praleidęs visas vasaras kaime pas senelius, šiandien savo vaikų nebeturi kur nuvežti. Dėl šios priežasties Lietuvoje itin populiarios vaikų vasaros stovyklos, kurių yra visokių rūšių: nuo pramoginių iki sukarintų ir sudrausminto režimo. Tiesa, kainos – ne visoms šeimoms įkandamos.

n
2017-07-13
Į sūnaus vestuves su dviem mažamečiais anūkais skubėjusi kaunietė Eglė susidūrė su problema: nė vienas taksi vairuotojas neturėjo vaikiškos automobilio kėdutės. Moteriai teko rizikuoti – vežti savo vaikaičius pasisodinus ant kelių. Taksi paslaugų teikėjų asociacijos vadovas patvirtino, jog problema egzistuoja ir jos spręsti neskubama dėl to, kad tai daryti tiesiog neapsimoka.

r
2017-07-13
Nekilnojamo turto bumas aukštyn kelia ne tik būsto kainas, bet ir statybinių atliekų kalnus. Įsigiję naują ar senesnės statybos būstą, naujieji šeimininkai imasi jo įrengimo ar remonto darbų, po kurių lieka galybė atliekų. Registrų centro skelbiamais duomenimis, vien birželio mėnesį šalyje parduoti 2964 butai ir 1037 namai. Neabejotina, kad kone visi jau dabar yra ar netrukus bus remontuojami – vieni tik kosmetiškai, kiti – kapitališkai. Tačiau kur keliauja tvarkymo metu susikaupusios atliekos?

h
2017-07-13
„Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria jauni žmonės, yra aiškios gyvenimo krypties, aiškaus tikslo neturėjimas. Taigi pirmiausia jaunas žmogus turėtų nuspręsti, ką norėtų gyvenime veikti. Jeigu traukia akademinis pasaulis, tuomet reikia išsiaiškinti, kokius klausimus nori išspręsti. Dar likę tiek nuostabių problemų, laukiančių sprendimo!“ – teigė Nobelio chemijos premijos laureatas, VU garbės daktaras Robertas Huberis.

n
2017-07-13
Aplinkosaugininkai kasmet nubaudžia nemažai pažeidėjų, kurie plaukiodami motorinėmis valtimis vidaus vandens telkiniuose nesilaiko taisyklių. GRYNAS.lt aiškinasi, kokių reikalavimų turi laikytis vandens pramogų mėgėjai ir kas gresia, jei jų nepaisoma. Poilsį prie ežero gali apkartinti netikėtai arba tikėtai gauta bauda už naudojimosi vandens transporto priemonėmis taisyklių pažeidimus.a
2017-07-12
Varėnos rajone Kabelių užkardos pasieniečiai vėl aptiko meškos pėdsakus, vedančius iš Lietuvos į Baltarusiją. Šią vasarą tai jau ketvirtas panašus atvejis – prieš tai tris kartus meškų pėdsakus Švenčionių rajone buvo radę Pavoverės užkardos pasieniečiai. Patruliuodami palei sieną su Baltarusija ties Varėnos rajono Musteikos kaimu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kabelių užkardos pareigūnai šeštadienį aptiko šviežutėlius

u
2017-07-12
Seimas antradienį patvirtino bendrojo ugdymo gaires, jose nurodyta, kad mokytojai turėtų įgyti magistro laipsnį.
Vienas gairių iniciatorius, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša sako, jog tokia nuostata – siekiamybė, o ne imperatyvas. Gairėse, kurioms Vyriausybė iki gruodžio turėtų parengti įgyvendinimo planą, įrašyta, kad „mokytojai pradeda dirbti savarankiškai tik įgiję magistro kvalifikacinį laipsnį“.

i
2017-07-12
Buvo laikas, kai su visomis bakterijomis kovojome itin aršiai, nors ne vienam širdį suspausdavo žiūrint reklamą, kaip lašelis valiklio sunaikina visą ant klozeto kraštelio įsitaisiusią jų šeimynėlę. Vėliau sužinojome, kad bakterijos būna gerosios ir blogosios. Pasirodo, ir tai nėra absoliuti tiesa. Savo švara itin besirūpinantiems žmonėms žodis „bakterija“ vis dar kelia neigiamas asociacijas. Jie kruopščiai muilinasi rankas, blizgina stalviršius antibakterinėmis šluostėmis tikėdamiesi išvengti šių nepageidaujamų svečių.

t
2017-07-12
Lenkiškas braškes turguose jau išstūmė lietuviškos, bet šių metų derliumi braškių augintojai ne itin džiaugiasi, praneša LRT RADIJAS. Mėlynių, kitaip nei žemuogių, tikina uogautojai, taip pat nereikėtų daug tikėtis. O štai ūkininkai sako, kad bulvių derlius priklausys nuo orų. Šaltas pavasaris turėjo įtakos uogų augimui, o dabar prasidėjęs lietus greitina skynimą. Pasak ūkininkų, uogas labai reikia prižiūrėti, nunokusias kuo greičiau nuskinti ir parduoti, o pradėjusias pūti nuskinti ir išmesti, kad puvėsis neužkrėstų kitų uogų.a
2017-07-11
Vaikas susitvarkė kambarį, padėjo mamai išplauti indus, pažaidė su jaunesne sese – ar reikia jam už tai mokėti? Dažna šeima renkasi tokią „apmokėjimo“ taktiką, kad susitartų su savo atžala, tik ar už kasdienius darbus ir įprastai atliekamas pareigas turėtumėte mokėti pinigus? Psichologai teigia, kad kiekviena šeima turi savo auklėjimo sistemą, kuri priklauso nuo puoselėjamų vertybių, tradicijų, bendravimo tarp šeimos narių stiliaus. Vieniems tėvams atrodo, kad pareigos yra savaime suprantamos.


v
2017-07-11
Net du trečdaliai britų nėra patenkinti savo darbu, o kiek lietuvių? Pažiūrėkime, dėl ko žmonės dirbdami būna nelaimingi. Pasirodo, nelaimingiausi tie, kurių darbas yra vienodas ir rutininis. Nelaimingais darbuotojai jaučiasi, kai nejunta aiškesnės darbo naudos ir prasmės. Labai nelaimingi yra tie, kurie nesutaria su bendradarbiais ir viršininkais. Na, ir, žinoma, labai nelaimingi perkrautieji ir pervargusieji.

p
2017-07-11
Valstybės dieną būrelis Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio įamžintojų ir jų talkininkų Ustronės vienkiemyje Čiobiškio prieigose ieškojo archyvo, kurį pirmaisiais partizaninio karo metais paslėpė partizanų rėmėjai. Istorinės Bagdonavičių sodybos, dabar priklausančios Petrui Škiudui kieme, beveik metro gylyje, su metalo ieškikliu aptiktas senovinis virimo puodas, užvožtas metaliniu dubeniu, rašoma pranešime spaudai. Iš puodo kyšojo nemažos metalinės dėžutės kampas, tačiau šią ir daugelį kitų mįslių įmins nebe archeologai, o Lietuvos nacionalinio muziejaus restauratoriai.z
2017-07-11
Per pirmąjį š. m. pusmetį aplinkosaugininkai gavo daugiau kaip 8 tūkst. gyventojų pranešimų apie gamtai ir aplinkai daromą žalą – beveik tūkstančiu daugiau negu pernai per tą patį laiką. Gausėjantys pranešimai rodo, kad visuomenė vis nepakantesnė pažeidėjams, pranešime spaudai rašo LR Aplinkos ministerija. Pasak Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyriaus vedėjo Gedimino Markausko, aktyviausi buvo didžiųjų miestų gyventojai.

n
2017-07-10
Nors augaliniai aliejai, pavyzdžiui, palmių aliejus, natūraliai turi gerų savybių, perdirbant juose atsiranda vėžį galinčių sukelti medžiagų, LRT RADIJUI sako Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistė Ilona Drulytė. Be to, alyvpalmių auginimas turi didelės įtakos klimatui ir kai kurių gyvūnų rūšių nykimui. Vis dėlto lietuviams tai nerūpi – tyrimai rodo, kad dažnas nekreipia dėmesio, ar palmių aliejaus yra jų naudojamų produktų sudėtyje, nors šis aliejus gali būti naudojamas tiek gaminant kurą, tiek maistą.p
2017-07-10
Plastikinis butelis šiais laikais yra viena iš populiariausių talpų, ir mes dažniausiai nė nesusimąstome, kad kaskart į juos pildami geriamą vandenį, mes žalojame savo sveikatą. „Bright Side“ išvardijo pagrindines priežastis, kodėl negalima taip daryti. Plastikinis butelis gali išskirti pavojingas chemines medžiagas. Atkreipkite dėmesį į specialius ženklus ant dugno: trikampiai su skaičiais nurodo, kokios rūšies plastikas naudojamas. Butelį, kuris yra 1 („PET“ arba „PETE“) saugu naudoti tik vieną kartą.e
2017-07-10
Pirmojo lietuviško elektrinio autobuso „Dancer“ gamintojai jau pasirašė kontraktą su Palangoje keleivius vežančios įmonės „Vlasava“ vadovais. Iš pradžių pajūryje įsikūrusi įmonė žada nupirkti vieną elektrinį autobusą. Elektrinio autobuso eksploatavimo išlaidos daugiau nei du kartus mažesnės nei dyzelinio ar varomo suspaustomis gamtinėmis dujomis, o sąnaudos degalams – net aštuonis kartus mažesnės.
d
2017-07-10
Lietuvos gyventojai ir verslas pirmą šių metų pusmetį už elektrą ir dujas mokėjo mažiausiai iš visų Baltijos šalių, o taip pat lenkė ir visus ES vidurkius skaičiuoja Nacionalinė Lietuvos energetikos asociacija (NLEA). Gyventojams Lietuvoje elektra yra 20 proc. pigesnė nei Latvijoje ir 11 proc. pigesnė nei Estijoje. Verslui elektra pigesnė atitinkamai 39 ir 10 proc. Vidutiniškai gyventojai Lietuvoje už elektros energiją, nevertinant visuomeninio tiekimo dalies, šiemet pirmą pusmetį mokėjo 11,2 cento už kilovatvalandęv
2017-07-07
Sultingos, saldžios, aromatingos – štai tokios trešnės dabar puikuojasi ant mūsų stalo. Mitybos specialistai sako, kad dabar puikus metas sustiprinti imunitetą sezoninėmis uogomis, vaisiais ir daržovėmis. Vienas iš didžiausių šių saldžiųjų vasaros uogų privalumų – jose daug antioksidantų, vienas kurių – antocianidino glikozidas, suteikiantis trešnėms unikalią tamsiai raudoną, beveik juodą spalvą.p
2017-07-07
Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, 2016 metais buvo 13,4 proc. ir, palyginti su 2015 metais, padidėjo 0,4 procentinio punkto. Statistikos departamento duomenimis, darbo užmokesčio atotrūkiui įtakos turėjo ne teisinio, o socialinio ir ekonominio pobūdžio veiksniai.
l
2017-07-07
Jau įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas, o Finansų ministerija užsimojo panaikinti ir verslo liudijimus kai kurių sričių specialistams. Valdžia sako, kad mokesčių, darbo sąlygų bei santykių reformos būtinos. Tačiau apie reformas išgirdę lietuviai baiminasi dėl savo verslų ir ruošiasi emigruoti. Šios kadencijos Seimas ir vyriausybė daugelį problemų bando spręsti drastiškai: skelbiami nauji draudimai, siekiama įtvirtinti ne vieną reformą.
s
2017-07-07
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK pranešime spaudai primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be šeimos gydytojo siuntimo.

m
2017-05-19
2017 m. gegužės 20 d. visi smalsuoliai ir trokštantys sužinoti kažką naujo bei ieškantys naujų patirčių yra kviečiami į jau dvyliktą kartą Lietuvoje vykstantį renginį – akciją „Muziejų naktis Lietuvoje“. Lietuvos muziejai šeštadienį kviečia į kasmetinį renginį „Muziejų naktis“, kurio metu ekspozicijas lankytojai galės apžiūrėti nemokamai. Nuo 2005 m. kasmet Europoje vyksta tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią sėkmingai įsitraukė ir Lietuvos muziejai.

s
2017-05-19
Vasara, tai laikas kuomet vaikai gali nelankyti darželio ar mokyklos, turi daug laisvo laiko ir, žinoma, energijos. Visi tėvai sieka, jog vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo. Deja, patiems dažnai tenka dirbti ir nepavyksta su mažaisiais praleisti tiek laiko, kiek norėtųsi. Ieškant kompromiso tarp darbų ir prasmingo laiko su šeima puikiu sprendimu gali tapti dienos stovyklos. Jose vaikai smagiai leis laiką su būriu draugų, įgis naujų patirčių kol Jūs dirbsite.

s
2017-05-19
Gydytojai primena, kad kasdien nesirūpinant tinkama emocine higiena organizmas anksčiau ar vėliau priverčia „sustabdyti arklius“. Užklupus lėtinio nuovargio sindromui ir geras poilsis nebepadeda susigrąžinti normalios savijautos ir darbingumo. Psichiatras Mindaugas Šablevičius primena, kad lėtinis nuovargis toli gražu nėra paprastas pervargimas, kuris praeina gerai išsimiegojus.
p
2017-05-19
Lietuvoje darbuotojai energijos stygių darbe dažniausiai maskuoja piktnaudžiaudami kava bei nereguliariais užkandžiais. Bendrovės RAIT atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. darbuotojų išgeria daugiau kavos nei rekomenduoja specialistai, penktadalis darbuotojų nepietauja arba pietauja nereguliariai, o trečdalis itin dažnai lepinasi užkandžiais, rašoma pranešime spaudai.

k
2017-05-18
Gyvendami technologijų amžiuje, kasdienybės darbų ir pramogų negalime įsivaizduoti be išmaniojo telefono. Jis mums praverčia ne tik bendraujant, bet ir tvarkant skubius darbo reikalus, skaitant straipsnius ar dalinantis savo patirtimis socialiniuose tinkluose.
JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo.

r
2017-05-18
Neįprastai vėlyvas pavasaris šiemet kitoks ir nekilnojamojo turto rinkoje. Balandį fiksuotas šiam laikotarpiui nebūdingas rinkos lėtėjimas, sumažinęs ir būstų paskolų rodiklius, skelbia Registrų centras
Negalutiniais Registrų centro duomenimis, balandį Lietuvoje parduota 9915 pastatų, patalpų ir žemės sklypų – 9,2 proc. mažiau nei kovą ir 6,8 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

i
2017-05-18
Žmogus be judesio gyventi negali. Asmenų, kurie visą dieną sėdi prie kompiuterio, organizmo procesai lėtėja, sutrinka laikysena ir judesiai. Specialistai įsitikinę: judėjimas yra prigimtinis dalykas, kurio atsisakyti ar nuo kurio atsiriboti – žalinga. Nors šiandieną įvairių sporto rūšių populiarumas sparčiai auga, derėtų nepamiršti pagrindinių taisyklių, kurios leidžia nepasidaryti žalos ir užtikrina gerą savijautą sulaukus garbaus amžiaus.m
2017-05-18
Modernizavę šiltnamius, Lietuvos verslininkai jau rengiasi konkuruoti su įvežtine daržovių produkcija. Prekybininkai tvirtina, kad pirkėjai rinkdamiesi pomidorus ar agurkus prioritetą teikia lietuviškai produkcijai. O moderniausi Baltijos šalyse šiltnamiai leis produkciją tiekti beveik ištisus metus.

m
2017-05-17
Iniciatyva „Sveikatai palankus“ keliauja per Lietuvą ir įvairiose mokyklose rengia edukacinius renginius mokiniams bei jais besirūpinantiems suaugusiesiems. Šįkart apsilankyta keliose Anykščių krašto mokyklose. Maisto technologė, mitybos specialistė Raminta Bogušienė dalijasi savo pastebėjimais. Maisto technologė R.Bogušienė pasidžiaugė, jog edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavę vaikai puikiai atliko sveiko maisto atrinkimo užduotis.
p
2017-05-17
Dvasine kelione į save vadinama piligrimystė Europoje žinoma dar nuo XI amžiaus, o pastaraisiais metais toks keliavimo būdas sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Iki šiol Lenkijoje keliones pėsčiomis baigdavę piligrimai netrukus žygiuos ir per Lietuvos teritoriją. Piligrimais vadinami į ilgas keliones pėsčiomis išsirengiantys religiniai turistai, lankantys bažnyčias ir kitas su tikėjimu susijusias vietas.

a
2017-05-17
Pavasario ir vasaros laikotarpiu atbunda ne tik gamta, bet ir visi gyvi organizmai. Bičių ar kitų vabzdžių įkandimai ne tik sukelia nemalonius pojūčius, tačiau taip pat gali būti pavojingi mūsų sveikatai ar netgi gyvybei. Įprastai simptomai pranyksta maždaug per parą laiko, tačiau pasireiškus alerginei reakcijai, svarbi gali būti kiekviena minutė. Ką reikėtų žinoti apie šias alergijas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

k
2017-05-17
Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros vadovas Vidmantas Jurgaitis teigia, kad tik penktadalis mokyklų tinkamai moko vaikus. Daugelyje jų mokiniai negauna individualios pagalbos, mokymasis perkeliamas į namų darbus, vyrauja formalios akademinės pamokos.
„Lietuvos mokinių pasiekimai kitų šalių kontekste negerėja, kaip to norėtume“, – teigė V.Jurgaitis.

n
2017-05-16
Atšilus orams padaugėja eismo dalyvių – pėsčiųjų, dviratininkų, bėgikų. Lietuviai skuba išnaudoti ne tokį jau ir ilgą šiltąjį sezoną, pasisemti energijos visiems metams. Tiesa, ne vienam bėgiką ar dviratininką lenkiančiam vairuotojui tikriausiai kyla klausimas: kiek iš tikrųjų sveika sportuoti taip arti taršos šaltinio – automobilių eismo? Tad kokia apskritai miesto gyventojų įkvepiamo oro kokybė, nagrinėjama KTU pranešime spaudai.

m
2017-05-16
Medus turi daug gydomųjų savybių. Sakoma, kad jis gali padėti užkirsti kelią daugeliui širdies ligų, opų ir pan. Puikiai žinomas ir medaus antibakterinis poveikis. Tad medaus vanduo – šiltas medumi praturtintas gėrimas, – yra tikras sveikatos lobynas. Medaus vandens poveikis, geriant jį, tirpintą vandenyje, kasdien: stiprina imunitetą, padeda gydyti bronchitą. Iš virškinimo trakto šalina toksinus. Reguliuoja virškinimą, aktyvina žarnyną; idealiai tinka žmonėms, turintiems „tingų žarnyną.

p
2017-05-16
Seimo Konstitucijos salėje susirinkę autoriai, jų teisių gynėjai, teisininkai, parlamentarai, IT specialistai ir vartotojų atstovai aptarė piratavimo internete problemas ir jų sprendimo būdus. Nors ketinta diskutuoti ne tik apie „piratų“ baudimo būdus, bet ir apie vartotojų švietimą bei paslaugų pasiūlą, pusantros valandos renginyje daugiausia keistasi idėjomis, kaip geriausia būtų gaudyti ir bausti interneto piratus.
d
2017-05-16
Santaros klinikose trūksta kraujo, gali tekti stabdyti planines operacijas. Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos antradienį informavo, kad šiuo metu Lietuvos kraujo centruose kritiškai trūksta O (I) teigiamos ir A (II) teigiamos grupių kraujo. Santaros klinikų Kraujo centras (Santariškių g. 2) kreipiasi į visus potencialius donorus – kviečiame kuo skubiau atvykti kraujo donorystei. Kiekvienas donoras yra gyvybiškai svarbus pacientams.

a
2017-05-15
Nėra mažiau kenksmingo alkoholio, tikina sveikatos specialistai ir priduria, kad silpnieji gėrimai gali sukelti labai rimtų sveikatos problemų – poveikis priklauso ne nuo gėrimo rūšies, o nuo išgeriamo grynojo alkoholio kiekio. Mitas, kad silpnas alkoholis nėra pavojingas, ypač kenkia jaunimui, kuris dažniausiai renkasi silpnuosius gėrimus. Tyrimai rodo, kad didelė dalis lietuvių alkoholį vartoja nenorėdami išsiskirti iš kitų arba nemokėdami pasakyti „ne“ aplinkiniams.

v
2017-05-15
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad visi mokesčių mokėtojų duomenys yra apsaugoti ir pasaulinio viruso grėsmės jiems nėra.
VMI specialistai jau penktadienį ėmėsi visų būtinų priemonių, kad virusas negalėtų pakenkti mokesčių administratoriaus darbui. VMI duomenų saugumui skiria ypatingą dėmesį, aktyviai bendradarbiauja su kibernetiniu saugumu besirūpinančiomis institucijomis, įgyvendina visas teikiamas jų rekomendacijas.


u
2017-05-15
Didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija Lietuvos verslo konfederacija (LVK) Vyriausybei, Seimui, Švietimo ir mokslo ministerijai bei Universitetų rektorių konferencijai pateikė savo siūlymus dėl aukštojo mokslo reformos optimizavimo. LVK sveikina sprendimą optimizuoti valstybinių aukštųjų mokyklų tinklą, tačiau siūlo tai daryti radikaliau – palikti tik 2 universitetus.

v
2017-05-15
„Melanoma iš visų odos piktybinių navikų yra pats agresyviausias ir greitai plintantis. Labiausiai rūpestį kelia slaptos eigos, be aiškių požymių navikai, kuriuos nelengva diagnozuoti“, – sako Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Skaidra Valiukevičienė (47 m.).

m
2017-05-12
Jeigu 12-36 mėnesių amžiaus mažylis daug laiko praleidžia žaisdamas žaidimus išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje, jis gali vėliau pradėti vaikščioti ir kalbėti, perspėja mokslininkai, kuriuos cituoja „The Independent“. Neseniai tyrimą atlikę specialistai skelbia, kad kiekvienas papildomas prie įrenginio ekrano praleistas pusvalandis riziką, jog vaikas vėliau ims kalbėti, padidina beveik 50 proc. Neseniai tyrimą atlikę specialistai skelbia, kad kiekvienas papildomas prie įrenginio ekrano praleistas pusvalandis riziką, jog vaikas vėliau ims kalbėti, padidina beveik 50 proc.
s
2017-05-12
„HomeToGo“ yra pasaulyje didžiausia atostogų būsto nuomos paieškos sistema, sujungianti daugiau nei 250 nuomos tinklalapių ir pateikianti daugiau nei 9 mln. nuomos pasiūlymų. Šis metapaieškos variklis sugrupuoja ir sujungia paieškos rezultatus iš įvairių interneto tinklalapių bei duomenų bazių, suteikdamas galimybę vartotojams paprasčiau palyginti kainas ir greičiau surasti geriausią pasiūlymą“, – apie kartu su komanda sukurtą projektą pasakoja vyriausiasis technologijų vadovas, kaunietis Audrys Kažukauskas (40).
v
2017-05-12
Nuvykus į mišką praleisti laisvalaikio, slapčia tikimasi užklupti kokį laukinį žvėrį. Dar geriau – visą jų šeimyną. Tačiau būna ir taip, kad žmonės užtinka vienišą žvėries jauniklį ir manydami, jog jam reikia pagalbos, parsiveža nelaimėlį namo. Bet aplinkosaugininkai įspėja: to daryti nevalia. GRYNAS.lt aiškinasi, kokia žala gyvūnui ir gamtai padaroma pasiimant jį į namus ir kokia atsakomybė už tai gresia.

k
2017-05-12
Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį pritarė visiškam alkoholio reklamos draudimui, įskaitant ir reklamą internete. Tačiau viena yra uždrausti, o kas kita ‒ realiai įgyvendinti. Ekspertai vardija aibę klausimų, kurie iškiltų įsigalėjus tokiam draudimui, ir spėja, kad viskas galiausiai baigtųsi kaip su draudžiama internetinių lošimų reklama, kurią norintieji lengvai apeina.

p
2017-05-11
Aštuntasis Klaipėdos laivų paradas kviečia pasitikti savaitgalį į vasarą ir gegužės 19–21 dienomis dalyvauti gausiuose Klaipėdos miesto renginiuose. Nors pagrindiniu savaitgalio akcentu kaip ir kasmet taps LAIVŲ PARADAS, šventinį savaitgalį papildys daugybė iniciatyvų ir naujų - KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS DIENOS, GATVĖS MUZIKOS DIENOS, TARPTAUTINĖS AKCIJOS „MUZIEJŲ NAKTIS“, KU BOTANIKOS SODO „PAVASARIO ALASO“, PROJEKTO „KLAIPĖDOS ISTORIJOS KELIAS“, VILTIES MIESTO renginių.
p
2017-05-11
Niekam nėra paslaptis, kad kompiuterių ekranai, sausas oras, vairavimas ir nuolatinė įtampa daro neigiamą įtaką akių sveikatai. Tačiau be vaistų ir procedūrų yra ir visiems prieinama priemonė gerinti regėjimą – subalansuota mityba, teigia akių gydytoja. „Kardiolitos“ klinikos akių ligų gydytoja Eglė Svalbonaitė Skarupskienė sako, kad vis daugiau jaunų bei vyresnio amžiaus žmonių skundžiasi silpstančiu regėjimu.k
2017-05-11
Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais, rašoma pranešime spaudai. Prekybos tinklo "Iki" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė (54 proc.) pirkėjų Lietuvoje neatsisako įpročio kainų eurais persiskaičiuoti į atitinkamas vertes litais.

b
2017-05-11
Lietuvos gyventojų buitis dar tik pradeda panašėti į vakarietiškąją – tokią tendenciją atskleidė pirmąkart šalyje atliktas reprezentatyvus tyrimas apie elektronikos įrenginių įsigijimą, naudojimą bei atsisakymą. Atlikus gyventojų apklausą paaiškėjo, kad elektroninių prietaisų namų ūkiuose daugėja, tačiau atliekomis tampa tik maža dalis turimų įrenginių, rašoma trečiadienį išplatintame pranešime.

s
2017-05-10
Maistinių kanapių sėklos turi daug naudos sveikatai. Jeigu jūsų virtuvėje šio produkto dar nebuvo, gali būti, kad keliausite į parduotuvę jų pirkti. Maistinių kanapių sėklos itin vertingos. Jose yra daug cinko, magnio, kalcio, fosforo, geležies ir skaidulų, taip pat – 21 aminorūgštis. Be to, šios sėklos yra sudarytos iš daugelio valgomųjų aliejų ir sveikųjų riebalų, reikalingų organizmui, įskaitant retą formą – Omega–6.

i
2017-05-10
Socialinės įmonės statuso neturinčios šalies bendrovės nenori įdarbinti neįgaliųjų, nes gauna per mažą valstybės finansinę pagalbą, tvirtina socialinių įmonių atstovai. Jie pasipiktinę Seime pradėtomis svarstyti pataisomis, nuo birželio uždrausiančiomis kurtis naujoms socialinėms įmonėms. Reformos autoriai sako, kad taip pat valstybė sudarys sąlygas negalią turintiems gyventojams lengviau įsidarbinti laisvoje rinkoje.

m
2017-05-10
Šiemet jau fiksuojami pirmieji erkinio encefalito susirgimo atvejai, kurie vėl primena, kad Lietuva yra endeminėje zonoje. Nors pavojus šalia ir paplitęs, tačiau gyventojai retai skiepijasi nuo erkinio encefalito ar kitaip saugosi erkių. Situacija negerėja ir dėl vis dar populiarių mitų apie erkes ir jų platinamas ligas. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologė dr. Mildos Žygutienės paneigia dažniausiai pasitaikančius klaidingus įsitikinimus.

d
2017-05-10
Siekdami išlaikyti vertingiausius įmonių darbuotojus ir pritraukti naujų talentų, darbdaviai šalia atlyginimo jiems siūlo plačius motyvacinius paketus. Kaupimas pensijai privačiuose fonduose, sveikatos ir gyvybės draudimas, lankstus darbo grafikas, galimybė dirbti nuotoliniu būdu, automobiliai, kelionės bei kitos patrauklios motyvavimo priemonės tam, kad geriausieji neiškeistų darbovietės į kitą.

r
2017-05-09
Naujajame Darbo kodekse, kuris turėtų įsigalioti liepos 1 d., įvedami net penki darbo režimai.
Jie leis darbuotojams lengviau derinti šeiminius ir darbinius įsipareigojimus, teigiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime. „Įsivaizduokite, kad jūsų buvimas darbovietėje būtų privalomas tik tam tikromis valandomis, o likusį laiką galėtume savarankiškai nuspręsti, kiek kurią dieną papildomai valandų būsite darbo vietoje taip, kad per savaitę iš viso susidarytų 40 darbo valandų.

e
2017-05-09
Stacionarūs bei nešiojami kompiuteriai – jais dažniausiai perkama internetu ir Europoje, ir Lietuvoje. Tačiau vis svarbesnis vaidmuo tenka išmaniesiems telefonams, kurie jie daro didelį, tačiau ne visuomet matomą poveikį. 35 proc. – vidutiniškai tiek europiečių yra pirkę elektroninėje parduotuvėje naudodamiesi savo išmaniuoju telefonu. Lietuvoje šis rodiklis gerokai aukštesnis – 46 proc.


v
2017-05-09
Pavasarį mūsų organizmui reikalinga ypatinga parama. Staiga besikeičiantys orai, vis dar siaučiantys virusai, vitaminų trūkumas bei po žiemos sustiprėjęs įprotis papiktnaudžiauti maistu – visa tai turi didesnių ar mažesnių neigiamų pasekmių sveikatai. Tačiau gera žinia tai, jog susidoroti su tokiu stresu organizmui gali padėti vienas vienintelis vaisius – granatas.


k
2017-05-09
Jau ne kartą kelta klimato kaitos problema šiomis dienomis sprendžiama ypač aktyviai. Kad būtų įgyvendintas Paryžiaus klimato kaitos susitarimas, atsakingos Lietuvos institucijos jau vardija sąrašą priemonių, kaip bus stabdoma aplinkos tarša. Iš jų matyti, kad labai keisis daugelis mūsų gyvenimo sričių.
v
2017-05-08
Sveikatos apsaugos ministerijai kelia nerimą tyrimų duomenys, rodantys, kad Lietuvoje pasitaiko nemažai atvejų, kuomet nepagrįstai skiriama ir pernelyg daug vartojama psichotropinių vaistų.
Ministerija ragina gydytojus skiriant psichotropinius vaistus atsakingiau vertinti galimą vaistų naudą ir riziką, o kylant abejonėms, pasikonsultuoti su psichikos sveikatos specialistais, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
g
2017-05-08
Nors neretai gazuotas vanduo įvardijamas kaip nekalta gazuotų gaiviųjų gėrimų alternatyva, gaivinanti labiau nei įprastinis negazuotas vanduo, vis tik taip nėra. Liūdna, bet tenka pripažinti, kad vanduo su burbuliukais toli gražu nėra toks saugus, kaip įprasta manyti. Maža to, dantų gydytojai įspėja, kad iš tikrųjų gazuotas vanduo rūgštingumu lenkia vyną ir net actą, rašo „The Daily Mail“.
j
2017-05-08
Šį pavasarį, kaip ir kasmet, gamtosaugininkai susiduria su perdėtu žmonių rūpinimusi rastais laukinių gyvūnų jaunikliais, kuris iš tiesų pridaro nemažos žalos gamtai, pranešime spaudai rašo LR Aplinkos ministerija. Aptikusieji paukščių ar žvėrių jauniklį labai dažnai parsineša jį namo, įsitikinę, kad jis našlaitis ir kad jam reikia globos. Taip iš gamtos paimama dešimtys paukščiukų, kiškiukų, briedžiukų, stirniukų.
k
2017-05-08
Žmonėms, kurių kraujo grupė yra nenulinė – A, B arba AB – yra šiek tiek didesnė širdies smūgio ir insulto rizika, teigiama naujausio mokslinio tyrimo išvadose, kuriomis remiasi BBC. Mokslininkai sako, kad ši rizika egzistuoja todėl, kad žmonių su A, B ir AB kraujo grupe organizme yra prie kraujo krešulių formavimosi prisidedančių baltymų.