LIETUVIŲ VYSTOMAS STARTUOLIS „HOMETOGO“ – DIDŽIAUSIAS PASAULYJE

2017-05-12

 

LIETUVIŲ VYSTOMAS STARTUOLIS „HOMETOGO" - DIDŽIAUSIAS PASAULYJE

„HomeToGo" yra pasaulyje didžiausia atostogų būsto nuomos paieškos sistema, sujungianti daugiau nei 250 nuomos tinklalapių ir pateikianti daugiau nei 9 mln. nuomos pasiūlymų. Šis metapaieškos variklis sugrupuoja ir sujungia paieškos rezultatus iš įvairių interneto tinklalapių bei duomenų bazių, suteikdamas galimybę vartotojams paprasčiau palyginti kainas ir greičiau surasti geriausią pasiūlymą", - apie kartu su komanda sukurtą projektą pasakoja vyriausiasis technologijų vadovas, kaunietis Audrys Kažukauskas (40).

Laimi tie, kurie pirmi pamato nišą ir sugeba ją kokybiškai užpildyti

„Atostogų būsto rinka yra didžiulė. Prieš mus pasaulyje šios rinkos pozicijos niekas nebuvo užėmęs, todėl, pamatę verslo galimybę, laisvą nišą, nusprendėme sukurti metapaieškos variklį „HomeToGo". Esame pasaulinis lyderis atostogų būsto paieškos segmente, turime didžiausią pasiūlą, patogią sistemą. Konkurentų yra, bet, kasdien kurdami ir tobulindami pažangius architektūrinius sprendimus, stengiamės nuo jų laikytis saugiu atstumu", - apie svetainės sukūrimą ir atrastą laisvą nišą kalba pašnekovas.

Tinkamu laiku susitikę tinkami žmonės veikia kaip sprogstamasis mišinys

„Kai susitinka žmonės, gerai išmanantys metapaieškos verslą, atostogų būsto nuomos rinką ir technines subtilybes, gauname sprogstamąjį mišinį, kartu kuriantį rinkos standartus", - apie bendraįkūrėjus Wolfgangą Heiglą, Nilsą Regge'ą, Patricką Andrae pasakoja A. Kažukauskas.

Startuolis įkurtas 2014 m., šiuo metu projektą vysto 50 programuotojų Lietuvoje ir apie 50 produkto bei rinkodaros specialistų įmonės būstinėje Berlyne.

Siekis palengvinti vartotojų gyvenimą

„Siekiame sukurti pačią geriausią paslaugą atostogų būsto rinkoje."
A. Kažukauskas.

Paprašytas papasakoti, kaip veikia startuolio „HomeToGo" teikiamos paslaugos, A. Kažukauskas tikina, kad vartotojams reikia paprastų dalykų, būtent tai jo komanda siekia suteikti. Šis metapaieškos variklis leidžia filtruoti atostogų būsto nuomos pasiūlymus pagal vietovę, datas, biudžetą ir įvairias nuomojamo būsto paslaugas: atstumą iki vandens, galimybę atsivežti šunį ir pan. Paieška veikia žaibiškai, pasiūlymai vartotojams pateikiami vos per sekundės dalį. Išsirinkę tinkamiausią variantą, vartotojai nukreipiami į partnerio interneto puslapį, kuriame gali pabaigti užsakymą. Metapaieškos varikliai kuria didelę pridėtinę vertę ir žmonėms, ir verslo sektoriui. Vartotojai gauna kokybiškesnius paieškos rezultatus, o bendradarbiaujančių verslo klientų svetainės sulaukia tikslingesnio vartotojų srauto.

„Kelionių agentūrose žmonės gauna gana siaurą paslaugų ir pasiūlymų spektrą už atitinkamą kainą, be didesnės galimybės pasirinkti tai, kas geriausia. Mes siekiame, kad į „HomeToGo" svetainę atėjęs žmogus rastų viską - daugybę skirtingų pasiūlymų su įvairiausiomis biudžeto galimybėmis. Siekiame sukurti pačią geriausią paslaugą atostogų būsto rinkoje", - tikina projekto vyriausiasis technologijų vadovas.

Lietuvos rinka yra per maža kokybiškai bei greitai plėtrai

Šiuo metu „HomeToGo" veikia penkiolikoje šalių. Paklaustas, ar numatoma projekto plėtra Lietuvoje, A. Kažukauskas atskleidžia, kad minčių šia tema visuomet yra, tačiau šiuo metu komanda labiau susitelkusi į užsienio rinkas: Jungtines Amerikos Valstijas, pagrindines Europos šalis, nes Lietuvos rinka yra per maža kokybiškai bei greitai plėtrai.

Geros idėja ir profesionali komanda - raktas į sėkmę

2016 m. startuolis „HomeToGo" sulaukė 20 mln. JAV dolerių B serijos investicijos. Paklaustas, koks pagrindinis veiksnys pritraukė tokias investicijas, A. Kažukauskas teigia, kad kai su gera idėja dirba profesionali komanda, viskas tampa įmanoma.

Svarbu turėti svajonę ir nenuleisti rankų

Pasiteiravus, ko palinkėtų jauniesiems kūrėjams, žmonėms, turintiems daugybę idėjų, bet nežinantiems, kaip tinkamai jas įgyvendinti, A. Kažukauskas sako, kad svarbiausia - turėti svajonę: „Pradžioje reikia turėti svajonę ir nenustoti jos siekti, tai - sėkmės pagrindas. Svarbu niekada nenuleisti rankų ir ieškoti inovatyvių išeičių, sprendimų. Taip pat būtina žinoti, kad vienam žmogui idėją įgyvendinti praktiškai neįmanoma, nes reikės komandos, finansinio pastiprinimo, kad bet kokia idėja virstų realybe."