Seimas patvirtino bendrojo ugdymo gaires - norima, kad mokytojai turėtų magistro laipsnį

Seimas antradienį patvirtino bendrojo ugdymo gaires, jose nurodyta, kad mokytojai turėtų įgyti magistro laipsnį.

Vienas gairių iniciatorius, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša sako, jog tokia nuostata - siekiamybė, o ne imperatyvas.

Gairėse, kurioms Vyriausybė iki gruodžio turėtų parengti įgyvendinimo planą, įrašyta, kad „mokytojai pradeda dirbti savarankiškai tik įgiję magistro kvalifikacinį laipsnį".

Dabar Lietuvoje mokytojai turi būti įgiję aukštąjį išsilavinimą, bet magistro laipsnis nebūtinas. Reikiamą išsilavinimą ir kvalifikaciją dabar pedagogai gali įgyti universitetuose ar kolegijose.

Įvertinant dabartinę vidurinio švietimo padėtį gairėse konstatuojama, kad mokytojų kolektyvai neatsinaujina: šalies mokyklose dirba daug vyresnių nei 50 metų pedagogų, o jaunesni nei 30 metų mokytojai bendrojo ugdymo mokyklose pernai tesudarė 3-5 procentus.

Pasak dokumento tam, kad geriausi abiturientai rinktųsi pedagogo profesiją, turi keistis pedagogo profesijos statusas visuomenėje. Anot gairių, tam būtinas kokybiškas pedagogų rengimas, patrauklios darbo sąlygos, profesinio tobulėjimo galimybės bei adekvatus atlyginimas.

 

 


Komentarai


Rašyti komentarą

Marie
2020-03-13 22:43:18
Rimtas ir labai sąžiningas pinigų paskolos pasiūlymas

Sveiki, mes suteikiame paskolas bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris gali gerbti savo įsipareigojimus.
Mūsų kredito pasiūlymas svyruoja nuo € 3,000 iki € 900,000, su nominalia palūkanų norma 3%, nepriklausomai nuo sumos.
Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis elektroniniu paštu: mariegouv75@gmail.com arba whatsapp: +2 296 738 0578


Parašykite komentarą

Slapyvardis*:
El. paštas:
Komentaras*: