Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Straipsniai

2016-06-28
Vyriausybės posėdyje pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma, kad vaiko pinigus nuo septynerių metų galėtų gauti daugiau šeimų. Pataisose numatyta, jog išmoką gaus ne tik gausios, bet visos vaikus auginančios šeimos, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio. Šiuo metu ši suma sudaro 153 eurus.
d
2016-06-28
Organų donorystė ir transplantacija – itin sudėtingas procesas, susidedantis iš kelių etapų ir jungiantis daugybę įvairių profesijų atstovų. Tačiau neabejotinai svarbiausi šiame procese – organų ir audinių donorai. Juk jei nebūtų donorinių organų, donorystės ir transplantacijos procesas iš viso būtų neįmanomas. Statistinė analizė – apie amžių, lytį, mirties priežastis. Vadovaujantis galiojančiais teisiniais dokumentais, donoro tapatybės atskleisti negalima
2016-06-28
andien Seime numatoma balsuoti dėl naujo Mokslo ir studijų įstatymo. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pažymi naujojo įstatymo priėmimo svarbą studijų ir mokslo kokybei.
2016-06-28
Alytiškis žvejys mėgėjas Valerijus Malyševas iš žvejybos namo parsivežė įspūdingą laimikį. Vyras, susiruošęs žvejoti starkių, iš vandens ištraukė 45 kilogramus sveriantį ir apie 1 metrą 90 centimetrų ilgio siekiantį šamą. V. Malyševas džiaugiasi netikėtu laimikiu ir atskleidžia savo svajonę

2016-06-27
Valstybė ruošiasi sistemingai kovai su invazine pavojingų augalų – Sosnovskio barščių – rūšimi. Lietuvoje išplitusių augalų populiacijos nuo kitų metų bus naikinamos, taip pat rengiami teisės aktai, kuriais naikinti savo teritorijoje sužėlusius barščius turės ir ūkininkai bei valstybės įmonės.
2016-06-27
Ne visi žino, kad kai kurios žuvys pasižymi tokiu aršiu charakteriu ir prastu elgesiu, kad baimės galėtų įvaryti net ir ypač stipriems žvejams. Žvejams skirtas portalas KABLYS.lt pristato pavojingiausių sąrašą. Gėlavandenė siaubūnė payara
2016-06-27
Taivano žvejai išgarsėjo, kai iš dviejų nugaišusių ryklių patelių kūnų išgelbėjo jų dar negimusius mažylius. Iš tinkluose nugaišusių ryklių jie pašalino 75 negimusius mažylius. 7 rykliukai nugaišo, nes dar nebuvo visiškai išsivystę, tačiau visi kiti išgelbėti mažyliai išgyveno, rašo žvejams skirtas portalas KABLYS.lt.

2016-06-27
Visi Lietuvos ir užsienio šalyse gyvenantys lietuviai moksleiviai, šiemet baigusieji bendrojo lavinimo mokyklų 11-12 arba gimnazijų 3-4 klases ir norintieji išmėginti darbą Aplinkos ministerijoje kviečiami dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę 2016“ . Šiuo tikslu jie turi iki liepos 24 d. užpildyti dalyvio anketą.
u
2016-06-23
Vasara mums dovanoja ne tik saulėtas dienas, bet ir daugybę laukinės augalijos gėrybių: uogų, riešutų, grybų, vaistinių bei prieskoninių augalų. Tačiau jų rinkimas, naudojimas negali būti savanaudiškas, o kad to išvengtume, rinkdami miško gėrybes, turime vadovautis nustatyta Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarka. Ką reikia žinoti nenorint gauti baudos?

i
2016-06-23
Šiandien paklausti, ką daro, kad prisidėtų prie ekologinių iniciatyvų, Lietuvos gyventojai turbūt įvardintų ne tik atliekų rūšiavimą, bet ir greitai išpopuliarėjusią taromatų sistemą. Pirkdami užstato ženklu pažymėtas vienkartines gėrimų pakuotes gyventojai palieka 10 euro centų užstatą ir jį atgauna panaudotas pakuotes pridavę taromatuose.

i
2016-06-23
Aplinkos ministerija, sulaukusi visuomenės palaikymo mažinant invazinio gausialapio lubino gausą, kviečia kovoti ir su kitomis invazinėmis rūšimis. Į tokių rūšių Lietuvoje sąrašą yra įtraukti ir juodažiočiai bei nuodėguliniai grundalai. Kai tik šios ištvermingos ir plėšrios žuvys įsitvirtina vandens telkinyje.
t
2016-06-23
Lietuvoje į aukštąsias mokyklas įstoja beveik visi norintieji - 84 proc. pateikusiųjų paraiškas, o 44 proc. dėstytojų studentų pasirengimą studijuoti aukštąjį mokslą apibūdino kaip prastą ir labai prastą, rodo mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) analizė.

p
2016-06-22
Saulės grąžos metu, kai naktis būna trumpiausia, o gamta klesti, auga, žydi, švenčiama Rasos, Kupolinių arba Joninių šventė. Visos Europos tautos ją šventė nuo senų senovės, bet nevienodai išsaugojo iki mūsų dienų. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia sutikti Jonines žemaitiška dvasia.

n
2016-06-22
Vienu lankomiausiu turistiniu objektu tapęs Medžių lajų takas iki šiol sulaukia didžiulio lankytojų dėmesio, tačiau pirmadienį ir antradienį į jį atvykę žmonės liko it musę pešę – takas uždarytas. „Visų lankytojų lauksime nuo trečiadienio“, – sako Medžių lajų tako informacijos centro darbuotoja.
e
2016-06-22
Energetinio efektyvumo sprendimus pastatuose diegiantis „Mano būstas“ savo administraciniuose pastatuose pradeda naudoti elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Įmonė skelbia, kad per metus maždaug 1 000 MWh elektros energijos atitekės upių vandens pavidalu tiesiai iš Estijos, teigiama pranešime spaudai.

u
2016-06-22
Dėl nuo vasario 1 d. įvestos vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemos, depozitinių pakuočių kiekis konteineriuose sumažėjo 70 procentų. Atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ Atliekų paruošimo perdirbimui skyriaus vadovas Laurynas Kazlauskas teigia, kad iš tiesų jaučiamas didelis pokytis – naujoji sistema paskatino gyventojus tarą priduoti antriniam panaudojimui.
a
2016-06-21
Šiaulių regione senus sąvartynus šienauja avys. Dešimt avių pasiskolinę atliekų tvarkytojai skaičiuoja per vasarą šitaip sutaupysiantys apie tūkstantį eurų. Būrelis avių Aleknaičių kaime greta stambiagabaričių atliekų sąvartyno ganosi nuo vasaros pradžios. Greta jo yra ir prieš penkerius metus uždarytas Pakruojo sąvartynas.

p
2016-06-21
Vasarą visiems norisi mėgautis šiltojo metų laiko teikiamomis galimybėmis, planuoti išvykas, keliones, poilsį gamtoje ir tikrai nesukti galvos dėl sveikatos. Tačiau specialistai perspėja, kad ignoruodami netikėtai užklupusius sveikatos sutrikimus, rizikuojate ne tik prisišaukti rimtesnes bėdas, bet ir kaip reikiant paploninti piniginę.

p
2016-06-21
Paaugliams labai svarbu gauti suaugusiųjų paramą, o jos negavę jie gali pasiryžti bėgti iš namų, LRT RADIJUI sako Mykolo Romerio universiteto profesorė psichologė Jolanta Sondaitė. Jos teigimu, vaikui užsiminus apie pabėgimą, derėtų su juo pasikalbėti, nes dažnai apsisprendimas bėgti yra momentinis, todėl pokalbio gali užtekti, kad paauglys persigalvotų.

t
2016-06-21
Daug metų kūrybines vasaros stovyklas vaikams organizuojantis Klaipėdos lėlių teatras šiemet keičia formatą ir siūlo netradicines veiklas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
„Išlankstom vasarą“, - skelbia lėlininkai ir kviečia šeimas atrasti kūrybines popieriaus galimybes teatre. Išplėsti šeimos bendravimo erdves, geriau suprasti vaiką, vyrą, žmoną padės stovykla „Žmogaus raida nuo pradėjimo iki....“
u
2016-06-20
Lietuvoje vis mažėja uogautojų, o daugelis žmonių nebepažįsta vaistažolių, pastebi gamtininkai Deividas Makavičius ir Mindaugas Lapelė. „Jei grybavimas dar tebėra didelis pomėgis ir žmonės noriai grybauja, tai vaistažolės tapę tik mados reikalu. Žmonės jas perka, bet nelabai kas bepažįsta. Biologijos pamokose, ko gero, taip pat nėra suteikiama apie tai žinių“, – įsitikinęs D. Makavičius.

t
2016-06-20
Keliautojai jau įvertino interaktyvaus žemėlapio PAMATYKLIETUVOJE.LT privalumus. Esate kviečiami keliauti naudojantis šiuo žemėlapiu ir išrinkti mėgstamiausią saugomų teritorijų pažintinį taką. Dalyvaukite konkurse ir laimėkite prizų. „PamatykLietuvoje.lt” sistemos pagrindas - žemėlapis ir tiksli turizmo objektų vieta jame. Interaktyvus žemėlapis veikia tiek kompiuteryje, tiek išmaniuosiuose telefonuose.

z
2016-06-20
Lietuvoje – pati vasaros viršūnė, pats gražumas. Mes kaip visada gyvename laukimu, nes mums taip patinka. Dabar laukiame Joninių, nes jos – labai svarbi ir didelė šventė. Tačiau ar žvelgdami taip toli į priekį nepamiršime ir to, kas vyksta dabar? Visko gali būti, juk šis metas toks visko pilnas – šviesos, įvykių, judėjimo, laukimo... Būk geras, pabandyk – sutalpink visa tai... Vargu ar pavyks...
s
2016-06-20
Žaliųjų erdvių kūrimo būdas – pastatų stogų želdinimas – pasaulyje naudojamas jau labai seniai dėl didelio teritorijų užstatymo tankumo ir urbanizacijos lygio. Užsienio šalyse toks žaliųjų erdvių formavimas taikomas jau seniai. Dažniausiai jie tarnauja kaip poilsio zonos daugiaaukščiuose pastatuose bei teritorijose, kur aplink nėra parkų, skverų ar žaliųjų zonų. Lietuvoje stogų želdinimas pradėtas plėtoti dar palyginti neseniai, dėl ekonominių sąlygų, informacijos stokos ir klimatinių sąlygų.

l
2016-06-17
Jei teko bent kartą organizuoti kelionę Lietuvoje, neabejotinai sutiksite, kad dažnai tai tampa tikru iššūkiu. Planuojant išvyką su šeima ar draugais, ieškant įdomių vietų, pažintinių takų, informacijos dažnai tenka ieškoti daugiau nei dešimtyje skirtingų interneto svetainių. Randama informacija taip pat labai skiriasi. Vienur ji išsami, su nuotraukomis, kitur - tik pavadinimas ir sakinys ar du aprašymo. Tačiau dabar galite viską rasti vienoje vietoje.

m
2016-06-17
Vasaros sezono pradžia – pats darbymetis atliekų tvarkytojams ir miškininkams, kai miško aikšteles, vandens telkinių pakrantes ar kitas poilsio erdves nukloja neatsakingų poilsiautojų paliktos pakuočių atliekos. Ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ vykdomoji direktorė Daiva Skrupskelienė primena, jog leidžiant laiką gamtoje reikėtų elgtis atsakingai ir susidariusias atliekas tinkamai sutvarkyti, išrūšiuoti ir jokiu būdu – nepalikti.


b
2016-06-17
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytojas Domas, kuris teigė vienoje parduotuvėje užfiksavęs bananuose įsitaisiusį vorą. Jam kilo abejonių, ar šis voras kartu su bananais nebus atkeliavęs iš egzotiškų kraštų. Be to, jis svarstė, kad tai gali būti nuodingas voras, kuris gali sukelti grėsmę žmonėms.

n
2016-06-17
Daugelis statybų kompanijų nuolat bando atrasti naujų būdų, kaip pigiai ir kokybiškai įrengti pastatus.
Bendrovė „Fiction Factory“ sukūrė namus iš kartono, kuriuos galima pastatyti akimirksniu ir tvirtumu jie nenusileidžia net mūrinėms konstrukcijoms.

g
2016-06-16
Grybautojai iš miško šiuo metu grįžta tikrai ne tuščiomis pintinėmis. Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta grybautojų sėkmės istorijos ir surastų grybų nuotraukos. GRYNAS.lt klausia specialistų, kokie grybai šiuo metu dygsta ir kur jų ieškoti.
Grybautojas Andrius giriasi Žemaitijos miškuose radęs 20 raudonviršių ir dar tiek pat lepšių.
m
2016-06-16
Iš vėjo Lietuvoje pagaminama daug elektros energijos, tačiau apie šią atsinaujinančios energetikos rūšį visuomenėje dar vis sklando niekuo nepagrįsti mitai. Birželio 15 d. minint Pasaulinę vėjo dieną, Lietuvos vėjo elektrinių asociacija pranešime spaudai pateikia keletą mitų ir paaiškina, kaip yra iš tiesų.