Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Straipsniai

2016-12-02
1949 m. Jungtinių tautų Organizacija priėmė konvenciją dėl kovos prieš prekybą žmonėmis ir prieš prostituciją. Lietuvoje grėsmingai plečiasi nauja organizuoto nusikalstamumo rūšis – prekyba žmonėmis. Dar ne taip seniai VRM ir prokuratūra nelaikė prekybos žmonėmis organizuoto nusikalstamumo dalimi. Ši veika buvo kriminalizuota 1998 m. liepos 2 d., o nuo 1998 m. liepos 29 d. asmenys, pažeidę į Baudžiamąjį kodeksą įtrauktą prekybos žmonėmis punktą, gali būti baudžiami.
2016-12-02
Anksčiau laiko atėjusi žiema iš spintų skatina traukti pačius šilčiausius vilnonius megztinius, o bepasirodančios didžiosios metų šventės primena elegantiškas, lengvai krintančio šilko sukneles. Nors ir vieni, ir kiti audiniai laikomi nepamainomais žiemos palydovais, jie yra itin jautrūs ir reikalauja išskirtinės priežiūros. Žinant pagrindines priežiūros taisykles net ir patys įnoringiausi šilko bei vilnos drabužiai gali būti dėvimi metų metus ir atrodo tarsi nauji.
2016-12-02
Moksleiviams vis daugiau laiko praleidžiant prie planšečių ar kompiuterių ekranų, kyla vis didesnė grėsmė jų fizinei ir emocinei sveikatai, tampa sunkiau socializuotis ir netgi nukenčia pasiekimai moksle.Pasak Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos viceprezidento, kūno kultūros mokytojo-eksperto ir vieno iš „Lietuvos mokyklų žaidynių“ vykdytojo Bronislavo Šimokaičio, moksleiviai fizine veikla užsiima nepakankamai, o su amžiumi susidomėjimas sportu apskritai mažėja, rašoma pranešime spaudai.

2016-12-02
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo 2016 m. gruodžio 1 d. gyvūnų savininkams gyvūnų augintinių pasai išduodami tik sumokėjus nustatyto dydžio valstybės rinkliavą ir pateikus teritoriniam VMVT padaliniui tai patvirtinantį dokumentą (ar jo kopiją). Valstybės rinkliava imama už įstatymuose, ES reglamentuose ar sprendimuose nustatytas institucijų teikiamas paslaugas asmenims. Vyriausybės 2016 m. lapkričio 2 d. nutarimu nustatytas valstybės rinkliavos už gyvūno augintinio paso išdavimą dydis – 4,30 euro.
2016-12-01
„Rudens ir žiemos sezonais iškvietimų naikinti graužikus gauname 30-40 proc. daugiau nei šiltuoju metų laiku. Problema opi tiek individualių, tiek daugiabučių namų gyventojams. Pagalbos daugiausiai kreipiasi kauniečiai ir vilniečiai. Šiuose miestuose graužikų populiacija nėra didžiausia – žmonės sąmoningesni: jie supranta, kokią žalą daro graužikai, kiek kainuoja bergždžios pastangos peles ir žiurkes naikinti patiems“, – pastebi bendrovės „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė.
2016-12-01
Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 m. Šiais metais įvyko visų pasaulio šalių Sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu nuspręsta keistis su šia liga susijusia informacija tarp medikų ir minėti gruodžio 1-ąją kaip kovos su AIDS dieną. Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV
2016-12-01
Jau kitąmet Japonijoje dienos šviesą išvys knyga apie Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje rezidavusį ir tūkstančius gyvybių išgelbėjusį Japonijos konsulą Čijunę Sugiharą. Šios knygos autorius – mokslininkas iš Lietuvos. Šiaulių universiteto docentas, istorikas dr. Simonas Strelcovas neseniai sugrįžo iš komandiruotės po Tekančios Saulės šalį, kur savo mokslinių tyrimų lauką praplėtė archyvuose laikomomis žiniomis apie garsųjį Pasaulio tautų teisuolį. Mokslininko surinkta medžiaga suguls į knygą japonų kalba.
2016-12-01
Lietuvoje antstoliais pasitiki 64 proc. gyventojų. Didžioji dalis respondentų antstolių darbo kokybę įvertino 7 arba 8 balais iš 10. Tai paaiškėjo rinkos tyrimų bendrovei “Prime consulting” lapkritį atlikus reprezentatyvią apklausą. „Šis tyrimas atskleidžia, kad per keturiolika privačios veiklos metų antstoliai įsitvirtino kaip savo srities profesionalai ir yra siejami su realia pagalba, kai reikia susigrąžinti skolas ar kitaip apginti teisėtus interesus“,- sako Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė Inga Karalienė.
2016-11-30
Mažosios Lietuvos diena yra Lapkričio 30 dieną. Šios dienos paskelbimu yra prisimenamas 1918 metais Tilžės aktu deklaruotas Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susijungimas. Kas yra Mažoji Lietuva? Mažoji Lietuva, arba kitaip vadinta Prūsų buvo istorinis-etnografinis Prūsijos, o vėliau Rytprūsių regionas, apėmęs šiaurės ir rytines Prūsijos provincijos dalis, kuriose gyveno lietuvininkai.
2016-11-30
Lapkritis užleido vietą gruodžiui; žemę pradeda dengti sniego paklotas. Šis laikas pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Mat tai – mistiškas metas, Advento mėnuo, kurio ramybė ir susikaupimas veda į didžiąją krikščionių šventę – Kalėdas.

2016-11-30
Naudodami statybines medžiagas, trąšas ar gerdami vandenį, retai susimąstome, iš kur yra išgautos mūsų naudojamos medžiagos. Toli žvalgytis nereikėtų: dalis buityje nepamainomų žaliavų išgaunamos čia pat, Lietuvoje.
2016-11-29
Norėdami išvengti baudų ar kitokių nemalonumų, Lietuvoje veikiantys gamintojai ir importuotojai turėtų žinoti ne tik savo teises, bet ir aplinkosaugines pareigas. Tam išsiaiškinti skirtuose nemokamuose seminaruose kviečiami dalyvauti visi, kurie nori pasikonsultuoti jiems aktualiais klausimais.
2016-11-29
Pasak specialistų, maistas turi lemiamą įtaką ne tik fizinei vaiko būklei, bet ir protiniams gebėjimams. Tad akivaizdu, kad augančiam vaiko organizmui reikalinga visavertė mityba, kuri užtikrintų, kad vaikas su maistu gauna visas jo organizmui reikalingas medžiagas.
2016-11-29
Didelę neigiamą įtaką gamtos procesams daro yrančios atliekos. Bene didžiausi atliekų skaidymosi procesai vyksta sąvartynuose. GRYNAS.lt savo žurnalistiniame tyrime aiškinasi, kokį poveikį aplinkai daro Lietuvoje šiuo metu veikiantys ir jau nebeveikiantys sąvartynai.

2016-11-29
Kuo naudinga mūsų organizmui žuvis? Kokios žuvys geriausios? Ar jos gali sukelti alergiją? Kaip išsirinkti kokybišką žuvį? Apie tai kalbėjomės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gydytoja alergologe-pulmonologe doc. m. dr. Egle Vaitkaitiene. Žuvys– puikus baltymų ir energijos šaltinis
2016-11-28
Galima sakyti, jog mums labai pasisekė – Lietuvos teritorijoje nesudėtingai pasiekiamuose gyliuose glūdi didžiulės gėlo vandens atsargos. Negana to, šį vandenį dažniausiai galima gerti ir be visiškai jokio papildomo apdorojimo, kadangi jis nėra užterštas. GRYNAS.lt savo žurnalistiniame tyrime aiškinasi, kaip išsaugoti švarų požeminį vandenį.

2016-11-28
Lapkričio 25 dieną Tauragės kultūros rūmuose surengta konferencija ,,Sakau taip blaiviam gyvenimui“. Įgyvendinant ,,Jaunimo blaivybės nuostatų ugdymo programą“, Tauragės rajono visuomenės sveikatos biuro surengtoje konferencijoje dalyvavo Tauragės rajono mokyklų ir Profesinio rengimo centro baigiamųjų klasių mokiniai, jų tėvai ,mokytojai
2016-11-28
Sutiksite, kad užėjus į kosmetikos parduotuvę, akys raibsta nuo gausos ir skirtingų pavadinimų. Kaip nepasiklysti ir išsirinkti kokybišką prekę? „Pirkite priemones, kurių sudėtis kuo trumpesnė“, - pataria gydytoja alergologė Ilma Valatkienė ir pabrėžia, kad vieno ingrediento etiketėje tikrai neturėtų būti.


vvvvvv
2016-11-28
2016 m. lapkričio 25 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, jog LR Vyriausybė 2016 m. lapkričio 16 d. priėmė nutarimą, kuriuo pakeitė gyventojų, beišverčiančių individualia veikla su verslo liudijimu, apmokestinimo tvarką.
2016-11-25
Lapkričio 25-oji – Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. 1961 m. šią dieną Dominikos Respublikoje, valdytojo Rafaelio Truchilijo įsakymu, buvo nužudytos 3 seserys Mirabl už tai, kad aktyviai kišosi į politiką. Todėl Jungtinių tautų organizacija lapkričio 25-ąją paskelbė Tarptautine kovos prieš moterų prievartą diena. Šalių vyriausybėms, tarptautinėms organizacijos pasiūlyta šią dieną rengti renginius, skirtus kovoti su moterų prievarta ir nelygiomis teisėmis pasaulyje. Šventė minima nuo 1981 m.
2016-11-25
Lapkričio 23 d. Vyriausybė patvirtino planą 500-osioms reformacijos metinėms, kurį parengė Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su suinteresuotomis institucijomis ir organizacijomis.
Patvirtintas planas bus įgyvendinamas iš valstybės biudžete atitinkamoms ministerijoms, institucijoms ir įstaigoms, atsakingoms už minėjimo plano vykdymą, patvirtintų bendrųjų asignavimų.
2016-11-25
Vyriausybė vakar pritarė Aplinkos ministerijos parengtai išvadai dėl siūlomų Civilinio kodekso pataisų, susijusių su socialiai teisingu išlaidų pastatui išlaikyti paskirstymu. Įvertinus dažnus gyventojų skundus dėl atskirų bendrojo naudojimo objektų (pavyzdžiui, lifto), kuriais patekdami į nuosavas patalpas
2016-11-25
Biržų, Pasvalio ar dalyje Panevėžio rajono gyvenantys žmonės žino – jų kieme netikėtai gali atsiverti smegduobė, pridaranti nemažai žalos tiek pačiam žmogaus ūkiui, tiek gamtai. GRYNAS.lt savo žurnalistiniame tyrime aiškinasi, kokios yra smegduobių susidarymo priežastys, ar įmanoma jų išvengti ir kokie yra karstinių įgriuvų padariniai.


2016-11-24
Lietuvos pajūrio juostai skiriamas išskirtinis dėmesys – siekiama išsaugoti paplūdimius ir apsauginį paplūdimio kopagūbrį, kuris nyksta ne tik dėl natūralių gamtos veiksnių, bet ir dėl netinkamos žmogaus veiklos. GRYNAS.lt savo žurnalistiniame tyrime aiškinasi, kokios priemonės pasitelkiamos išsaugant unikalų Lietuvos pajūrį.

2016-11-24
Š. m. lapkričio 22 dieną Savivaldybėje vyko mobilizacijos stalo pratybos, kurių tikslas – patikrinti Tauragės rajono savivaldybės, Žemės ūkio ministerijos, maisto produktų gamybos įmonių, prekybos tinklų veiksmų suderinamumą mobilizacijos metu, įvardyti atliekamų funkcijų bei procedūrų spragas ir numatyti jas tobulinančias priemones.
2016-11-24
Jurbarko rajono savivaldybė maloniai kviečia dalyvauti akcijoje „Padėk puoselėti lietuvišką žodį“. Jos metu prašome padovanoti Krasnoznamensko (Lazdynų) ir Sovetsko (Tilžės) vaikams, lankantiems lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvus, lietuviškų knygų. Knygos gali būti naujos ir jau naudotos. Knygos šiam tikslui renkamos Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje iki gruodžio 5 d.
2016-11-24
Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas antradienį rotušėje padėkojo klaipėdiečiui Laurentui Šimaičiui, kuris praėjusią savaitę išgelbėjo į Danės upę įkritusį berniuką.
„Sakau didelį ir nuoširdų ačiū ne tik kaip miesto vadovas, bet ir kaip paprastas miestietis. Laurentas – puikus pilietiškumo, atsakingumo ir kuklumo viename žmoguje pavyzdys. Viliuosi, kad jis įkvėps mus visus bei padės išugdyti suvokimą, jog pagalba nelaimės ištiktiems yra kiekvieno iš mūsų pareiga
2016-11-23
Lapkričio 23 dieną minima Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną 1918 metais Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas A. Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką. Nuo šios dienos pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenę.
2016-11-23
Daugelis jau yra naudojęsi šių metų pradžioje atsiradusiais taromatais, o kai kurie jau spėjo įprasti tarą priduoti nuolat. Procedūra paprasta: vartotojas ateina iki taromato, priduoda tarą su užstato sistemos ženklu, ekrane mato, kiek vienetų pridavė, kokia yra sukaupta suma, paspaudžia mygtuką ir gauna čekį, kurį gali išsigryninti kasoje.

2016-11-23
Mokslininkai negailestingi: tradiciniai nuo seno Lietuvoje sutinkami siauražnypliai ir plačiažnypliai vėžiai vieną dieną gali išnykti. Jų vietą užimtų invazinės vėžių rūšys. GRYNAS.lt nusprendė atlikti žurnalistinį tyrimą, kuriame aiškinasi, kodėl invazinės vėžių rūšys kelia pavojų ne tik vietinėms vėžių, tačiau ir kitų vandens organizmų rūšims, bei kaip sustabdyti svetimšalių vandens organizmų plitimą.