Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Straipsniai

2017-04-27
Profesinė Lietuvos medicinos darbuotojų šventė minima nuo 2004 metų. Ją švęsti pradėta tuometinio Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva. Anksčiau medikai šią dieną švęsdavo birželio mėnesį, tačiau konkreti data jai nebuvo nustatyta. Balandžio 27–oji buvo pasirinkta todėl, kad šią dieną 1918 metas Lietuvos Respublikos valstybės Taryba sudarė Sveikatos komisiją.
2017-04-27
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“ subūrė visos Lietuvos vaikus ir jaunuolius tam, kad šie pristatytų, ką jų regionas, rajonas, miestelis turi geriausio, išskirtinio, unikalaus. Šiemet „Sidabro vainikėlio“ regioninių atrankų turą pradėjo Tauragės krašto muziejus.
2017-04-27
Praėjusią savaitę baigėsi visą mėnesį trukusi aplinkosauginė akcija „Lydeka 2017“. Tokia akcija organizuojama kiekvieną pavasarį. Šiuo aplinkosauginiu skydu siekiama nuo brakonierių apsaugoti neršiančias lydekas ir vandens telkiniuose gausinti plėšriųjų žuvų išteklius, kurių, mokslinių tyrimų duomenimis, šalies vandens telkiniuose yra per mažai.
2017-04-27
Sąžiningas ir savanoriškas mokesčių mokėjimas, o taip pat išlaidų skaidrumas ir efektyvumas – tikslai, kurių, pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, turi būti siekiama visuomenei aiškiai parodant, kokias viešąsias paslaugas valstybė teikia už jų sumokamus mokesčius. Tam Finansų ministerija parengė apibendrintą ir iliustratyvią informaciją visuomenei apie 2017 m. Lietuvos viešųjų išlaidų paskirstymą.

2017-04-26
Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) užsakymu atliktas tyrimas rodo, jog tarp vartojančiųjų alkoholį šalies gyventojų 4 proc. išgeria beveik kasdien, tuo tarpu 86 proc. svaigiuosius gėrimus vartoja ne dažniau nei kartą per savaitę. Girtaujantys asmenys išgeria 37 proc. šalyje suvartojamo alkoholio.
2017-04-26
Nors kaina laikoma vienu svarbiausių kriterijų renkantis prekes, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai į ją kreipia dėmesį. Prekybos tinklo IKI užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) lietuvių apsipirkdami prekybos centruose į pirkinių kainas dažniausiai nežiūri.
2017-04-26
Paskelbus naujausius duomenis apie atlyginimų vidurkius šalies įmonėse ir organizacijose, paaiškėjo, kad daugiausia Lietuvoje uždirba farmacininkai. „Sodros“ duomenimis, kovą, palyginti su vasariu
2017-04-26
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš rinkos surenkami ukrainietiški saldainiai – „Slyvos ir abrikosai su graikiniais riešutais“ dėl ženklinimo etiketėse nenurodytų alergenų.
2017-04-25
Kada paskutinį kartą matėte daugiabučio kieme plaunamą automobilį? Panašu, kad šis reiškinys po truputi išnyksta. Atėjus pavasariui bei švarinimosi metui vis rečiau galima pamatyti, kuomet automobilių savininkai patys plauna ar išsiurbia savo transporto priemonę
2017-04-25
Dirbtinį intelektą tyrinėjantys mokslininkai neskelbia grėsmingų prognozių, tačiau tyrimus stebintys jų kolegos dažnai yra labai atsargūs. Anot jų, dirbtinai sukurtos sistemos, gebančios mąstyti ir mokytis, žmoniją gali tiesiog nušluoti nuo Žemės
2017-04-25
Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) iniciatyva, balandžio 30-ąją minima Tarptautinė džiazo diena. UNESCO ir organizacijos valstybės narės siekia burti džiazo bendruomenę, skatina jaunimą ir renginių organizatorius kuo plačiau ir kūrybiškiau paminėti šią dieną

2017-04-25
Taip tikriausiai yra nutikę ir jums. Atidarote tik vakar pirktos duonos maišelį, o ant pirmos riekės jau matote melsvus pūkuotus taškus - duona supelijo. Tačiau juk mus mokė, kad maisto švaistyti nevalia, o pelėsis tai dar ne pasaulio pabaiga, todėl dėmę galima tiesiog nupjauti.
2017-04-24
Turbūt daugelis prisimena garsųjį 2004 m. žemės drebėjimą Kaliningrade, kurio virpesiai buvo jaučiami ir mūsų šalyje. Nors Lietuvos teritorijoje dar nebuvo užfiksuotas nei vienas žemės drebėjimo epicentras, vis dėlto Kaliningrado atvejis ir naujausias geologų atradimas šalia Vilniaus primena, kad sudrebėti žemė po kojomis gali ir Lietuvoje. Teoriškai tai – tik laiko klausimas.


2017-04-24
Jei nepajėgiate atitrūkti nuo socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook“ ar „Snapchat“, jūs toks ne vienas. Dabar yra psichoterapeutų, kurie gali jums padėti, bbc.com interneto svetainėje teigia žurnalistė Alina Dizik. Jei jums atrodo, kad negalite atsisakyti pagundos darbo metu panaršyti socialiniame tinkle
2017-04-24
Nemažai rašyta, kalbėta apie saldžių gazuotų gėrimų žalą sveikatai. Tyrimai rodo, kad šie gėrimai didina nutukimo, širdies ligų, diabeto ir net ankstyvos mirties riziką, informuoja cbsnews.com. Neseniai atliktas dar vienas tyrimas atskleidė, kad ir dietiniai gazuoti gėrimai gali būti žalingi sveikatai. Kaip rašoma ketvirtadienį amerikiečių žurnale
2017-04-24
101-erių metų senolė laimėjo aukso medalį šimto metrų bėgimo rungtyje Naujosios Zelandijos Oklendo mieste vykstančiose pasaulio veteranų žaidynėse. Indė Man Kaur atstumą įveikė per 1 minutę ir 14 sekundžių. Tiesa, reikia pasakyti, kad ji buvo vienintelė dalyvė amžiaus grupėje 100 metų ir daugiau, praneša agentūra AFP.


2017-04-21
Šiandien paskutinė diena, kai Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia žvejoti lydekas. Nuo penktadienio, š. m. balandžio 21 d., bus leidžiama ne tik lydekų žvejyba, bet ir žūklės būdas, kai masalui naudojama gyva žuvelė. Aplinkosaugininkai primena, kad per vieną žvejybą leidžiama paimti ne daugiau kaip tris lydekas, jos negali būti mažesnės negu 45 cm, rašoma LR Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

2017-04-21
Trečiadienį Klaipėdos miesto penktojo maršruto autobuso keleivius stebino ir kalbino įdomi personažė senjorė Valerija. Senjorė Valerija – tai lėlė, kurią atgaivina Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai. Senjorė Valerija – viena iš tų septynių klaipėdiečių, kurie išgyveno Klaipėdoje po Antrojo Pasaulinio karo. Ji prisimena, kaip miestas kūrėsi, kas ir kada jame buvo pastatyta, kokios parduotuvės veikė, kokie žmonės kur gyvena. Ji turi ką papasakoti apie Klaipėdą
2017-04-21
Prasidėjus pavasariui sveikatos specialistai pastebi vis dažnėjančius alerginių reakcijų atvejus, kuriuos nesunku supainioti su peršalimo simptomais. Pasak gydytojų ir vaistininkų, būtina žinoti, kaip šiuos skirtingai gydomus sveikatos sutrikimus atskirti.
2017-04-21
Užimamos pareigos, darbovietė, įgūdžiai, šalies ekonominė padėtis – tik vieni iš ingredientų lemiantys atlyginimus. Lietuva atlyginimais itin išsiskiria iš kitų šalių – didžioji dalis dirba už minimumą, o didžiausius atlyginimus pelno anaiptol ne vyriausieji darbuotojai.
2017-04-20
„Kada nors žmonija bus priversta nugalėti triukšmą taip pat ryžtingai, kaip cholerą ir marą,“ – šie XIX amžiaus vokiečio mikrobiologo R. Kocho žodžiai tapo triukšmo prevencijos veiklos simboliu. Balandžio 20 dieną minime Tarptautinę kovos su triukšmu dieną, kuria siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo keliamas problemas ir jų prevencijos būdus, paskatinti planetos žmones „gyventi tyliau“.
2017-04-20
Pastaraisiais metais apie patyčias kalbama vis daugiau. Žiniasklaida ir visuomenė šiai problemai skiria labai daug dėmesio, vykdomos įvairios prevencinės akcijos ir programos. Ironiška, tačiau pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių. Nors vyrauja nuomonė, kad patyčios dažniausiai pasitaiko tarp paauglių, jų apraiškų aptinkama jau vaikų darželiuose.
2017-04-20
Kiekvieną savaitę sužinome ką nors naujo apie besikeičiantį pasaulį. Jauni žmonės, kurie dar neseniai mokėsi iš manęs, jau užima aukštus postus, daug uždirba, jų stilius tampa norma, o vyresni suaugusieji turi prie jų vis daugiau taikytis. Naujos idėjos vertinamos labiausiai, už jas brangiausiai mokama.
2017-04-20
Beveik po keturių mėnesių pertraukos penktadienį planuojama lankytojams atidaryti Gedimino kalną Vilniuje. „Balandžio 21 dieną žadame atidaryti Gedimino kalną. Į jį bus galima pakilti istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės“, – trečiadienį BNS sakė Nacionalinio muziejaus atstovams ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Arminas Šileikis.

2017-04-19
Balandžio 17 d. – 23 d. Lietuvos policijos pareigūnai dalyvauja greičio kontrolės priemonėje „Speed Marathon“ (liet. „Greičio maratonas“), kurią inicijavo Europos kelių policijos tinklas TISPOL. Reaguojant į tragiškų eismo įvykių virtinę Europos keliuose, daugelio Senojo žemyno šalių kelių policijos pareigūnai keliuose vykdo aktyvią leistino greičio kontrolę.

2017-04-19
Šiais laikais darbovietės žmogiškaisiais ištekliais vis dažniau rūpinasi ne žmonės, o programinė įranga – kalbėsenos analizės programos padeda darbdaviams rasti tinkamus kandidatus, spręsti dėl esamų darbuotojų paaukštinimo ir išmatuoti darbuotojų patiriamo streso lygį. Ilgai nerandate darbo? Problema gali slypėti visai ne ten, kur galvojate.
2017-04-19
Artėjančiam vasaros sezonui AB „Lietuvos geležinkeliai" keleiviams pažėrė naujovių – pristatomi nauji jungtiniai maršrutai į Palangą ir Nidą savaitgaliais, nuolaidos šeimoms bei specialus, daugiau keleivių galintis vežti Velykinis traukinys. Artėjant šventiniam savaitgaliui, vienu iš populiariausių maršrutų Vilnius-Šiauliai-Klaipėda važiuos didesnio sąstato traukinys
2017-04-19
Praeitame amžiuje užkasti juodligės židiniai vis dar kelia grėsmę tiek gyvulių, tiek žmonių sveikatai. Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra apie 400 palaidotų juodligės židinių. Europoje padaugėjus šios ligos atvejų, Aplinkos ministerija jau antrus metus inicijuoja juodligės kapinynų apžiūrą. Ją vykdo Lietuvos geologijos tarnyba (LGT). GRYNAS TV reportaže aiškinamės, kokį poveikį aplinkai sukelia šie židiniai.

2017-04-18
Apie probiotikus kalbama seniai ir vis tik dar daug ko apie juos nežinome. Dailymail.co.uk pateikia 13 esminių faktų apie probiotikus. 1. Jie turi įtakos absoliučiai visiems organams. Kaip gali šitiek daug organizmo funkcijų priklausyti nuo žarnyno? Žmogaus organizme esančios bakterijos vadinamos mikrobiomu, jį sudaro apie 100 trilijonų bakterijų ląstelių, kurių didžiausia koncentracija yra žarnyne.


2017-04-18
Tūkstančiai sirgalių traukia į užsienio šalis pamatyti greičiausių pasaulyje laivų lenktynių. Kauniečiams to neteks daryti, nes patys laivai atplauks į Kauną – jau birželio pradžioje Kauno mariose vyks vandens formulių F2 pirmasis Pasaulio čempionato etapas ir gliserių „FR-1000“ Europos čempionatas. Tai pirmosios tokio aukšto lygio vandens formulių lenktynės laikinojoje sostinėje.