Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Straipsniai

2017-01-17
Sausio 14 dieną (šeštadienį) sporto klubas „Pantera“ dalyvavo Latvijoje, Jūrmalos mieste, vykusiame tarptautiniame MMA turnyre “MMA JURMALA“. Turnyre geriausiai sekėsi Milanui Majauskui, kuris kovėsi pagal pankrationo taisykles iki 57 kg svorio kategorijoje. Jurbarkiškis nugalėjo skausmingu veiksmu latvį
2017-01-17
Teisinga mityba ne tik gerina savijautą apskritai, bet gali padėti ir turint konkrečių nusiskundimų, pavyzdžiui, sutrikus atminčiai. Atminties silpnėjimo priežastimi gali būti dehidratacija, stresas, įvairios ligos arba amžius. Atmintis pablogėti taip pat gali ir nuo vaistų, alkoholio bei nesubalansuotos mitybos.
2017-01-17
Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.
2017-01-17
Kuo ypatingas Tauragės kraštas? Ką jame galime pamatyti, atrasti, pažinti? Į šiuos klausimus sausio 20 ‐22 dienomis Vilniaus Litexpo parodų rūmuose vyksiančioje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTTUR 2017 atsakys moderniai mūsų kraštą pristatysiantys Tauragės krašto muziejaus turizmo informacijos centro atstovai. Pasiruošimui ir dalyvavimui parodoje šiemet skirta per 5 tūkst. Eur.
2017-01-16
Jau 7 metus iš eilės moksleiviai ir suaugusieji kviečiami pademonstruoti rankų ir plunksnos grakštumą nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom! 2017“. Dviem etapais vykstančiame renginyje bus išrinkti dailiausios bei originaliausios rašysenos savininkai.
2017-01-16
Vyraujant itin permainingiems žiemos orams, sniegą keičiant šlapdribai, staigiai šąlant, sudėtingos tampa ne tik eismo sąlygos keliuose, bet ir padaugėja pėsčiųjų patiriamų traumų. Vaistininkų teigimu, dažniausiai pasitaiko patempimai bei sutrenkimai,
2017-01-16
Gana ilgai buvo laikomasi nuomonės, kad žuvies ir kitų jūros gėrybių patiekalus valgyti sveika dėl didelio juose esančio baltymų, vitaminų ir omega-3 riebalų rūgščių kiekio.
2017-01-16
Šokoladinio kremo „Nutella“ mėgėjus veikiausiai praėjusį trečiadienį ištiko šokas, kai jie išgirdo žinią, kad vienas šio kremo sudėtyje esantis ingredientas potencialiai gali sukelti vėžį, rašo naujienų portalas „independent.co.uk“.

2017-01-13
Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Vergija ne tik žemina tautos vardą, bet menkina jos valią ir dvasią. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir, gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui skelbiame: niekada nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę.
vvvvvv
2017-01-13
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad nuo 2017 m. įsigaliojo supaprastinta Mėnesinės pajamų mokesčio nuo A klasės pajamų deklaracijos FR0572 formos pildymo ir pateikimo tvarka: nuo šiol verslui nebereikės kas mėnesį pildyti jos FR0572A ir FR0572U priedų, A klasės apmokestinamosios išmokos bus deklaruojamos tik bendromis sumomis, nenurodant duomenų pagal kiekvieną gyventoją. Pagal naują tvarką užpildytos deklaracijos FR0572 formos už 2017 m. sausio mėnesį turės būti pateiktos iki vasario 15 d.2017-01-13
Kaip veikiausiai žino kiekvienas česnakinės duonos mėgėjas, česnako kvapas yra stebėtinai „gyvybingas“. Net praėjus 24-ioms valandoms po česnako suvartojimo jo kvapas vis dar jaučiamas iš žmogaus burnos ir net prakaito. Iš tiesų net nereikia dėti česnako į burną, kad jo kvapas iš jos sklistų, praneša BBC.

2017-01-13
Aplinkos apsaugos agentūra 2017-01-06 raštu Nr. (28.3)-A4-221 priėmė atrankos išvadą, kad UAB „Aterna“ planuojamai ūkinei veiklai – laidojimo namų (8.4) dalies patalpų kapitaliniam remontui įrengiant kremavimo liniją Joniškės g. 36, Klaipėdoje – poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas.
2017-01-12
Gruodžio 23 dieną Upės gatvėje įvykusios avarijos metu nutraukus magistralinius nuotekų vamzdžius į Nerį ištekėjo maždaug 30 tūkst. kubinių metrų nuotekų. Šią informaciją „Vilniaus vandenų“ ekspertai pateikė tyrimą vykdančiai Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai, teigiama pranešime spaudai.2017-01-12
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija šį rudenį, jau penktus metus iš eilės, kvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas
2017-01-12
Jurbarke, Kauno gatvėje, sausio 11 d. įvyko specialiosios paskirties automobilio, skirto gaisrams gesinti, perdavimo Jurbarko r. priešgaisrinei tarnybai, ceremonija. Didele talpa pasižymintis naudotas JELCZ markės automobilis – Jurbarko rajono savivaldybės parnerio Ryno, Lenkijos miesto ir gminos dovana Jurbarkui.
2017-01-12
Šilutės rajono savivaldybėje, gražioje Rusnės saloje, planuojama steigti Jūrų kadetų mokyklą 11-18 metų jaunuoliams (berniukams ir mergaitėms). Tai būtų bendrojo ugdymo mokykla, turinti bendrabutį ir vykdanti pagrindinio bei vidurinio ugdymo programas, suteikianti jūreivystės ir laivininkystės profesijoms reikalingos kompetencijos pradmenis. Norėtume žinoti jūsų nuomonę apie tokios mokyklos poreikį ir prašytume atsakyti į keletą klausimų.
2017-01-11
Šventinis žiemos laikotarpis artėja į pabaigą, atėjo laikas nupuošti kalėdines eglutes. Tauragės r. sav. ragina ir prašo gyventojų nemesti eglučių į bendrų buitinių atliekų konteinerius, nepalikti jų namų kiemuose ar išmėtyti pakelėse. Nupuoštas ir nereikalingas eglutes
2017-01-11
Kuo žemiau nukrenta termometro stulpelis, tuo sparčiau įsibėgėja šildymo sezonas. Aplinkosaugininkai, kaip ir kasmet, sausio pradžioje pradeda akciją „Kaminukas“. Jos metu bus tikrinama, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas.
2017-01-11
Paspaudęs šaltis ne vienam vairuotojui primena senas automobilio ligas. Galbūt neužtenka nusilpusio akumuliatoriaus energijos, gal streikuoja elektros įranga, o galbūt stingsta nepakeista alyva?
2017-01-10
Tik vasario 2d. 18.00 val. Tauragės Kultūros centre, vyks Tarptautinis projektas- miuzik-las „Čigonų princesė“ . Šis analogų Lietuvoje neturintis renginys, tai muzikinio projekto “GIPSY PRINCESS ŠOW“ koncertinio turo per visą Europą dalis, kuriame dalyvauja 10 atlikėjų.
2017-01-10
Pastarosiomis dienomis, kaip ir kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia gana daug pranešimų apie neišskridusias gulbes. Žmonės, sunerimę jų likimu, skambina tvirtindami, kad šie paukščiai yra prišalę prie ledo, ir reikalauja kuo skubiau vykti jų gelbėti. Tačiau tik retais atvejais, pasak gamtininkų, tas nerimas yra pagrįstas, rašoma LR Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

2017-01-10
Jau šį savaitgalį (2017-01-07) startuoja, įrengta privataus asmens lėšomis, Aukštagirės slidinėjimo trasa. Aktyviam poilsiui Aukštagirės slidinėjimo trasoje šaltuoju metų periodu bus paruoštos trys įvairaus sudėtingumo trasos, kurių ilgiai siekia iki 300 m. Į kalną kelia du keltuvai, o vaikai ir pradedantieji keliami atskiru multiliftiniu keltuvu. Aukštagirės slidinėjimo trasoje yra įrengta
2017-01-10
Žiemą ypač svarbu odą bei plaukus prižiūrėti taisyklingai, nes netinkamos priemonės ir būdai gali ilgam pabloginti jų būklę.
Pasak specialistų, didžiausi odos, plaukų ir nagų priešai žiemą yra šilto ir šalto oro kontrastai, drėgmės trūkumas bei netinkama priežiūra.
Dažniausios klaidos
„Žiemą ypač aktualus odos maitinimas.
2017-01-09
Nors medžioklė istoriškai laikoma vyrų užsiėmimu, tačiau istorijos šaltiniuose medžiotojos pasirodo greta vyrų bemaž tuo pačiu metu, medžioklės pomėgio jos neatsisakė ir iki šių laikų, – rašoma pirmajame 2017-ųjų metų „Medžiotojo ir meškeriotojo“ numeryje. Dauguma medžioklės deivių indoeuropietiškoje tradicijoje – moteriškos giminės. Ne išimtis ir Lietuva, kuri turi bent dvi medžioklės deives – Žvorūnų ir Medeiną. O paskutinį 2016 m. mėnesį Lietuvoje surengtos bent dvi pirmosios medžioklės, kuriose dalyvavo tik moterys – viena jų vyko
2017-01-09
Tauragės rajono savivaldybė, siekdama sumažinti naudojamo transporto eksploatacijos kaštus, optimizuoti darbo ir kontrolės efektyvumą, diegia veiksmingas ir modernias priemones. GPS įranga jau įmontuota Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir Žygaičių seniūnijos tarnybiniuose automobiliuose. Artimiausiu metu šios sistemos bus įdiegtos ir visuose seniūnijų tarnybiniuose automobiliuose.
2017-01-09
Interesantai, kurie po naujųjų metų skambina į savivaldybės priimamąjį, Vaiko teisių apsaugos ar Socialinės paramos skyrius, surinkę telefono numerį po dviejų šaukimo signalų išgirsta pranešimą: „Sveiki, Jūs paskambinote į Jurbarko rajono savivaldybę. Siekdami užtikrinti paslaugų kokybę ir duomenų apsaugą, pokalbį įrašysime“.
Jau keleri metai pokalbiai yra įrašinėjami daugelyje valstybinių įstaigų
2017-01-09
Nebeveikiančios lemputės eglutei ar girliandos namui bei kitos elektroninės kalėdinės dekoracijos neturėtų patekti į šiukšlių sąvartynus. Siekiant apsaugoti gamtą, jas kaip ir kitas elektros ar elektronikos bei buitines atliekas būtina rūšiuoti ir atiduoti perdirbimui, rašoma pranešime spaudai. Kalėdų eglutė puošia beveik kiekvieno gyventojo namus, ją pasipuošia ir įstaigos.


2017-01-06
Tauragiškiai bei miesto svečiai ir šią žiemą turės galimybę mėgautis čiuožyklos malonumais. Su šalčiu į Tauragę atkeliaus ir žiemos pramogos – jau greitai visi galės iš spintų traukti pačiūžas ir vykti į Tauragės Pilies aikštėje įrengtą ledo čiuožyklą. Čiuožyklą rengiantys Tauragės rajono savivaldybės, sporto centro ir miesto seniūnijos atstovai tikisi, kad ir vaikai, ir suaugusieji pasinaudos galimybe smagiai praleisti laiką kartu.
2017-01-06
Jurbarko valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Jurbarko VMVT) informavo apie trichineliozės protrūkį rajone. Tiriant šį atvejį, 6 trichinelioze susirgę žmonės patvirtino, kad visi jie ragavo Vencloviškių kaimo (Skirsnemunės sen., Jurbarko raj.) ūkininko kiaulienos gaminių. Dauguma susirgusiųjų susiję artimais giminystės ryšiais. Vencloviškių kaime nurodytame ūkyje buvo auginamos 6 (3 – 6 mėnesių amžiaus) kiaulės. Ūkio savininkas neseniai buvo paskerdęs kiaulę (apie 200 kg)
2017-01-06
Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Klaipėdoje gyvenančiu ir Vakarų Lietuvos bei Rytų Prūsijos istorija besidominčiu vokiečių kilmės kraštiečiu rašytoju, archeologu, ekonomistu, habilituotu mokslų daktaru, profesoriumi Roku Flick ir jos žmona, aktore Regina Arbačiauskaite - Flick. Susitikimo pradžioje Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistų grupė (vad. Giedrė Pocienė) atliko keletą populiarių, visiems puikiai žinomų dainų ir giesmę.