Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Straipsniai

2016-07-25
Jūros šventės dienomis Klaipėda taps pramogų, geros nuotaikos, muzikos ir linksmybių rivjera. Ta proga į senamiestį sugrįžta trys didžiausi senojo Klaipėdos kariliono varpai. Ypatingą atmosferą Europos senamiesčiuose sukuria kas valandą skambantys bažnyčių, varpinių ir laikrodžių varpai. Dabar Klaipėdos senamiestis – be bažnyčių bokštų
2016-07-25
Mėlynių braukimas ir plėšymas šukomis ar savadarbiais įtaisais yra labai žalingas gamtai, todėl toks uogų rinkimo būdas Lietuvoje yra uždraustas, o uogautojai yra baudžiami. Taip sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius. LRT RADIJO klausytoja Ona iš Ignalinos raj. domisi uogautojų kontrole. „Kiek žinau, rinkti mėlynes šukomis negalima. Kas kontroliuoja, kad uogautojai uogas rinktų įprastu būdu, o ne šukomis?
2016-07-25
GRYNAS.lt publikacijoje aplinkosaugininkams priminus grybavimo taisykles, kuriose teigiama, kad draudžiama rinkti mažus baravykus ir vos išdygusias voveraites, kilo grybautojų nepasitenkinimas. Galiausiai Aplinkos ministerija pranešė naikinanti grybavimo taisykles, tačiau tai dar nereiškia, kad grybus galėsime rinkti taip, kaip tik širdis geidžia.


2016-07-25
Gražūs ir sveiki dantys yra kiekvieno žmogaus vizitinė kortelė. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina visus tėvelius pasirūpinti gražiomis vaikų šypsenomis ir padengti jų dantis silantais, apsaugosiančiais nuo ėduonies.Silantai – tai speciali plombinė medžiaga, kuria padengiami krūminiai vaikų dantys.
2016-07-22
Poilsiaujantys Kuršių nerijoje net ir lietingą dieną turi kur akis paganyti. Viena iš vietų, kurią būtinai verta aplankyti – Pilkosios kopos, kurios taip pat dar vadinamos Mirusiosiomis kopomis. Jas aplankę GRYNAS.lt žurnalistai padarė nuotraukų, kuriose atsiskleidžia šios unikalios vietovės žavesys.

2016-07-22
Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė ir trečiadienį Vyriausybei pateikė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama sugriežtinti atsakomybę už nesaugų elgesį ant užšalusių vandens telkinių, taip pat – už maudymąsi draudžiamose vietose, draudžiamu metu, pavartojus svaigalų.
2016-07-22
Nors vasara tik įpusėjo, vis dažniau gyvulius ganyklose puola vilkai. Paprastai jie ima siautėti antroje vasaros pusėje, kai pradeda mokyti medžioti jauniklius. Vien tik Varėnos rajone užregistruoti 9 atvejai, kai vilkai padarė žalos ūkiniams gyvūnams, patirta jau dvigubai daugiau nuostolių nei pernai per visą sezoną. Pernai ūkininkams vilkų padarytai žalai kompensuoti sumokėta 113 tūkstančių eurų. Kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vilkas Lietuvoje yra saugoma rūšis.


2016-07-22
Šią savaitę net dvejose parduotuvėse Tauragės rajone Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nustatė grubių pažeidimų.
Parduotuvėje, esančioje Adakavo II kaime (Skaudvilės sen.), uždrausta prekiauti maisto produktais, o savininkas neteko maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, nes dirbo nepašalinęs ankstesnio patikrinimo metu nustatytų pažeidimų.
2016-07-21
Jurbarko rajono eismo saugumo komisija birželio 16 dieną, apsvarsčiusi gyventojų nusiskundimus dėl parkavimo sunkumų prie kelio ženklo „Stovėti draudžiama“, esančio Kauno gatvėje, nusprendė inicijuoti apklausą www.jurbarkas.lt svetainėje.
2016-07-21
Liepos 23 d. vyksiantis „Lietuvos karybos dienos Žemaitijos sostinėje pristatymas ir Durbės mūšio paminklo atidengimas“ – bene ryškiausias ir masiškiausias istorinis Telšių – Lietuvos kultūros sostinės 2016 renginys
2016-07-21
Mėlynės – vienos gausiausiai Lietuvos miškuose derančių uogų, mėgstamos žmonių bei daugelio miško gyventojų. Neretam gyventojui uogos tampa ir pragyvenimo šaltiniu. Tačiau ne visi uogautojai sąžiningai renka mėlynes. Aplinkosaugininkai sutinkama ir tokių, kurie naudoja įvairias mechanines rinkimo priemones
2016-07-21
Pastaruoju metu pradėjus gausiau dygti grybams pasipylė ir pulkai grybautojų. Tačiau tarp jų pasitaiko ir tokių, kurie nepaiso ar nežino grybavimo Lietuvos miškuose taisyklių. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad jų laikytis privalu visiems


2016-07-20
Antradienio rytą Palangos paplūdimyje policijos pareigūnai kartu su gelbėtojais vykdė reidą – tikrino, ar poilsiautojai ir vietiniai palangiškiai laikosi draudimo paplūdimyje vaikščioti su gyvūnais.

2016-07-20
Kai vasaros vėsa netraukia prie vandens, pats metas paieškoti alternatyvų. Viena jų – Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas. Šiuo metu jis atrodo ypač gražiai.


2016-07-20
Antradienį Valdovų rūmuose pagerbti sėkmingiausiai brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikę Lietuvos abiturientai, jų mokytojai ir artimieji. 100 abiturientų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
2016-07-20
Europos Komisija (EK) galutinai patvirtino nebetęsianti bendradarbiavimo sutarties su tabako gigantu Philip Morris International (PMI). Sutartis buvo pasirašyta dar 2004 m. ir galioja iki 2016 liepos 9 d. Šis EK sprendimas patvirtina ES įsipareigojimą vadovautis Pasaulio sveikatos organizacijos
2016-07-19
Viešojoje erdvėje pasirodžius pranešimams apie staiga kilusius miško gaisrus Černobylio zonoje, Ukrainoje, Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento duomenimis Lietuvoje oro tarša neužfiksuota, radiacinis fonas nepakitęs. Radiacinio fono padidėjimas neužfiksuotas nei automatinėmis gama dozės galios stotimis, nei automatine
2016-07-19
Liepos 19 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas, kur liepos 20-21 d. dalyvaus Globalios koalicijos, kovojančios prieš Islamo valstybę, gynybos ir užsienio reikalų ministrų susitikime.
2016-07-19
Susisiekimo ministerijos iniciatyva – ekologiškas transporto priemones išskirti specialiais valstybinio numerio ženklais – sulaukė didelio elektromobilių vairuotojų susidomėjimo. VĮ „Regitra“ duomenimis, nuo š. m. liepos 1 d. elektromobiliams ar vandeniliu varomoms transporto priemonėms jau išduoti 49 nauji valstybinio registracijos numerio ženklai.
2016-07-19
Briuselyje vykstančios Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos metu liepos 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu. Susitikimo metu Jungtinės Karalystės ministras sakė, jog britai referendume išreiškė savo valią
2016-07-18
Lietuviai žvejai, nors dažnai mėgaujasi žvejyba, tačiau pernelyg egzotiškų laimikių sugauti nesitiki. Net ir žvejojant Baltijos pakrantėse tikimybė ištraukti unikalią ir neįprastą žuvį nėra didelė, tačiau Kalifornijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, padėtis visai kitokia. Čia vieno žvejo vidurvasarį sugauto laimikio

2016-07-18
Į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Telšių rajono agentūrą kreipėsi Tryškių miestelio gyventojas ir pranešė, kad tvarkydamas senos sodybos teritoriją atkasė didžiulį riedulį. Nepilnai atkasto akmens ilgis pirminiais duomenimis siekia 6,5 metro, plotis - 3 metrai 60 centimetrų, o aukštis 2 siekia metrus 60 centimetrų.

2016-07-18
Užsienio reikalų ministerija Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduoja artimiausiu metu susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Turkijos miestus Ankarą ir Stambulą. Vykstantiems rekomenduojame atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje ir palaikyti ryšį su savo kelionių operatoriumi ir/ar aviakompanija. Šiuo metu Turkijoje esančius Lietuvos piliečius raginame vengti
2016-07-18
Tarptautinėje matematikos olimpiadoje (IMO 2016), vykusioje Honkonge liepos 6–16 d., Lietuvos komandai atstovę Vilniaus licėjaus mokiniai pelnė tris bronzos medalius. Medaliai įteikti abiturientams Antanui Kalkauskui ir Deividui Morkūnui (mokytojas Benas Budvytis) ir vienuoliktokui Jonui Pukštai (mokytoja Zina Šiaulienė).
2016-07-15
Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „Factum“ šią savaitę oficialiai patvirtino, kad balandį rengtame nacionaliniame miškasodyje pasodintas iki šiol didžiausias miškų plotas – 80,53 hektaro. Aplinkos ministerija teigia, kad per visuotinę talką balandžio 16-ąją pasodinta beveik pusė milijono medelių. Medžiai sodinti visoje šalyje – 42 miškų urėdijose.
2016-07-15
Įsigaliojus Pilietybės įstatymo pakeitimams, Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ėmėsi iniciatyvos raštu ar per ambasadas pranešti asmenims ar jų palikuonims, kurių prašymai atkurti pilietybę anksčiau buvo atmesti, kad jie gali nedelsdami pakartotinai kreiptis
2016-07-15
Reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ (S&P) birželio 30 d. paskelbtoje analizėje įvardija Lietuvą dėl Brexit pažeidžiamiausia Rytų Europos valstybe. Finansų ministerijos nuomone, analizėje yra nelogiškų išvadų, taip pat yra netikslių duomenų, kuriais remiamasi, priskiriant Lietuvą prie pažeidžiamiausių valstybių.
2016-07-15
Liepos 16 d., prasideda vėžiavimo sezonas, kai leidžiama gaudyti plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius. Jis tęsis iki spalio 14-osios. Šiuos vėžius galima gaudyti tik bučiukais, ne ilgesniais nei 1 m ir ne platesniais nei 0,5 m, ir samteliais – draudžiama rankomis, graibštais ar kitais būdais. Vienas žvejas gali naudoti ne daugiau kaip 5 bučiukus ar samtelius.
2016-07-14
Tauragės rajono savivaldybė suteikia galimybę studentams iš Lietuvos aukštųjų mokyklų atlikti savanorišką praktiką savivaldybės administracijoje. Administracija laukia veiklių, iššūkiams pasiruošusių universitete studijuojančių ar studijas baigusių teisės, informatikos ir kitų sričių studentų. Praktika – neatlygintina.
2016-07-14
Tarptautinis pėsčiųjų žygis Lietuvoje – tai jau šeštasis Lietuvos žygeivių festivalis, kuris bus rengiamas rugpjūčio 5, 6, 7 dienomis Jurbarko krašte. Festivalį jau šeštus metus iš eilės organizuoja Jurbarke įsteigta ir Vidmanto Genio vadovaujama