Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Straipsniai

2017-02-24
Vienas grėsmingiausių ir labiausiai baimę keliančių miško plėšrūnų yra rudasis lokys. Tiesa, šie gyvūnai Lietuvoje laikomi išnykusia rūšimi ir yra įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Tačiau šiandien pasigirsta siūlymų šiuos gyvūnus iš naujo apgyvendinti mūsų miškuose. GRYNAS.lt aiškinasi, dėl kokių priežasčių meškos apleidusios Lietuvą, kur dar įmanoma sutikti šį žvėrį ir kokia rudųjų lokių reintrodukacijos galimybė.

2017-02-24
Vasario 26 d., sekmadienį, 13.30 val. Tauragėje, Pilies aikštėje, prasidės spalvinga ir nuotaikinga Užgavėnių šventė. Vyks čigonų, daktarų, žydų, ubagų, raganų, velnių bei kitų persirengėlių šėlsmas bei eitynės miesto gatvėmis, Kanapinio ir Lašininio grumtynės, žiemos negandų išvarymas, Morės supleškinimas. O kokios gi Užgavėnės be karštų blynų ir kitokių gardumynų bei grožybių?
2017-02-24
Atsigulame, po kiek laiko prarandame didžiąją dalį sąmonės, pradedame ritmingai kvėpuoti ir haliucinuoti - taip protingai nežemiškai gyvybei turėtume paaiškinti tai, ką darome kasnakt. Sapnai iš tikrųjų yra keistas reiškinys, paskatinęs ilgus mokslinius tyrimus ir įkvėpęs ne vieną išradimą.
2017-02-24
Kanapių sėklose yra arginino ir gama-linoleno rūgšties, o šie ingredientai yra susiję su mažesne rizika susirgti širdies ligomis. Be to, su gyvūnais atlikti tyrimai parodė, kad kanapių sėklos gali sumažinti kraujo spaudimą ir krešėjimo riziką. Šiame straipsnyje jums pateikiame priežastis, kodėl vertėtų įtraukti šias sėklas į savo mitybą.


2017-02-23
Lietuva turtinga ne tik unikalia bioįvairove, bet ir išskirtiniais geologiniais turtais. Žmonių akį dažnai patraukia ne vieną milijoną metų skaičiuojantys rieduliai. GRYNAS.lt savo tyrime aiškinasi, kokia Lietuvos akmenų sandara ir kaip jie atsirado. O taip pat – kokius akmenis galima rinkti, o kurių geriau neliesti.


2017-02-23
Jeigu dažnai valgote aštrų maistą, turime jums gerų žinių – gali būti, kad jūs gyvensite ilgiau. Mokslininkų komanda iš Kinijos neseniai paskelbė mokslinį darbą, kuris rodo, jog aštrų maistą valgantys žmonės turi
2017-02-23
Žmogaus kūnas yra nuostabus. Bet dauguma iš mūsų, paskendę kasdienybėje apie tai nė nesusimąstome – o taip pat ir nežinome daug įdomių faktų. Pavyzdžiui: kiek sveria visos bakterijos mūsų kūne? Arba kuri vienintelė kūno dalis negali pasigydyti pati? Arba kokiu greičiu sklinda nerviniai impulsai smegenyse?
2017-02-23
Omega grupės riebalų rūgštys – vienos svarbiausių mūsų organizmo ląstelių statybinių medžiagų. Jos reikalingos viso organizmo darniai veiklai – odai, smegenimis, kraujotakos ir kvėpavimo sistemoms. Nors apie riebiąsias Omega grupės rūgštis girdėję daugelis, ne visi žino, kuo jos skiriasi ir kur jų rasti. Specialistai pastebi
2017-02-22
Dauguma lietuvių tikrai žino ir mėgsta stintas. Lietuvoje tai labai populiari žuvų rūšis. Tačiau jų mėgėjai šiemet skundžiasi aukštomis kainomis. O žvejai atkerta, kad aukštos kainos dėl to, jog šiemet laimikis menkas. GRYNAS.lt atlieka tyrimą ir aiškinasi, ar tai, jog į žvejų tinklus patenka mažiau stintų iš tiesų praneša apie stintų populiacijos pokytį.


2017-02-22
Siekis Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ patalpose įrengti sporto salę tapo realybe. Šiandien įvyko oficiali sporto salės atidarymo šventė. Joje dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės meras
2017-02-22
Laikytis kelių eismo taisyklių būtina visuomet, net kai nesimato policijos pareigūnų ar greičio matuoklių. Tuo įsitikino šiaulietis Andrejus (vardas pakeistas), kai po kelionės į Latviją savo pašto dėžutėje rado laišką iš Latvijos policijos. Kelyje į Rygą, 36 km už Lietuvos – Latvijos pasienio, greičio matuoklis užfiksavo jį važiuojantį 91 km/val. greičiu, nors toje kelio atkarpoje numatytas 70 km/val leistinas greitis.
2017-02-22
Nuo metų pradžios už pavojingą manevrą išvažiuojant į priešpriešinio eismo juostą galima pusei metų netekti vairuotojo pažymėjimo. Tačiau iš policijos tokiais atvejais nereikalaujama jokių įrodymų, todėl atsiranda nuogąstaujančių, kad tai suteiks nesąžiningiems pareigūnams naujas galimybes pasipelnyti.
2017-02-21
Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Šventajame rašte teigiama, kad žmonės senais laikais kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti. Kalbininkai taip pat tvirtina, kad visos dabartinės pasaulio kalbos išsirutuliojo iš vienos kalbos – prokalbės.
2017-02-21
Juokas yra gana keistas reiškinys. Kodėl į kai kuriuos dalykus turime reaguoti nevalingai skleidžiamais garsais ir neritmišku kvėpavimu? Kodėl evoliucijos eigoje mes išsivystėme juoką? Kai kurių aspektų mokslas iki šiol negali paaiškinti. Tačiau daug įdomių faktų apie juoką jau žinome, todėl keletą įdomesnių
2017-02-21
Užsienio šalyse keliaujantys lietuviai vis dar susiduria su sunkumais, jog neturi teisės vairuoti automobilių. Ši problema ypač aktuali už ES ribų. Ir nors tikinama, kad naujas Lietuvos siekis yra globalus šalies gyventojų judėjimas, kol kas taip ir neaišku, kada lietuviai su gimtinėje išduotu pažymėjimu
2017-02-21
Nesvarbu, ar kasdien sau pasiruošiate po puodelį kavos, ar pastebėjote, kad vietos kavinukė pradėjo išmesti maišus panaudotos kavos, jums gali būti įdomu sužinoti apie šio gėrimo tirščių kompostavimą. Gal kavos tirščiai gali pasitarnauti kaip trąšos? Kavos tirščiai sode padės ar pakenks? Viską, ką reikia žinoti apie kavos tirščius ir sodininkystę, skaitykite šiame straipsnyje.
2017-02-20
Nors idėja žiemą miške ieškoti grybų gali skambėti keistokai, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro lektorius Sigitas Juzėnas tikina, kad tokiu metų laiku Lietuvos miškuose tikrai galime rasti grybų. Tokių, kurių daugelis galbūt nelaiko grybais.

2017-02-20
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykla, bendradarbiaudama su Lietuvos aklųjų biblioteka, parengė ir išleido atmintinę Brailio raštu „Dantis valyti būtina!“.
2017-02-20
Švedijoje atliktas eksperimentas – vietoj aštuonių valandų per dieną pasiūlyta dirbti šešias, žinoma, už tą patį užmokestį. Dabar dvejus metus trukęs eksperimentas jau baigtas, tad BBC verslo korespondentė Maddy Savage nusprendė pasidomėti
2017-02-20
Šaltuoju metų sezonu, ne vieną „paguldo“ peršalimas, gripas ar kiti negalavimai. Tačiau neretai darbuotojai nesijaučia „galintys sirgti“ ir blogai jausdamiesi vis tiek kimba į darbus, taip rizikuodami ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikata. Tad kokios yra susirgusiųjų teisės ir kaip elgtis, kad netektų nerimauti, jog susirgę sulauksite nemalonumų?

2017-02-17
Lietuva pagal ekonomikos laisvę – 16-a pasaulyje. Nors laisvės Lietuvoje daugėja, tai – 3 pozicijomis žemesnė vieta nei pernai. Pasaulinį Ekonominės laisvės indeksą kasmet sudaro JAV tyrimų centras „Heritage oundation“.
Lenkiame kaimynes Latviją (20-a vieta) ir Lenkiją (45-a vieta), tačiau gerokai atsiliekame nuo Estijos, kuri šiemet pakilo į 6-ą vietą.2017-02-17
Pasaulis vis garsiau kalba apie būtinybę kovoti su klimato atšilimu. Ieškoma priemonių, kaip mažinti aplinkos taršą. Prie būtinų sprendimų priėmimo prisideda ir Lietuva, ratifikuodama Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos mažinimo, kurį patvirtino per 180 pasaulio šalių.2017-02-17
Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ąsias metines jurbarkiečiai pažymėjo dalyvaudami šiai dienai skirtuose renginiuose. Vasario 16-osios rytas prasidėjo Šv. Mišiomis už Tėvynę Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje. Po jų startavo Pilietinio aktyvumo žaidimas mieste
2017-02-17
Daugeliui vardas „Nokia 3310“ yra puikiai žinomas. Tai vienas pirmųjų telefonų pasaulyje, kuris taip išpopuliarėjo ir sulaukė daug visuomenės dėmesio. Tvirtas, patikimas, paprastas, o jo baterija galėjo laikyti savaitę. Net įmetus jį į purvą telefonui nieko baisaus nenutikdavo.
2017-02-15
Perkantieji internetu dažnai ieško geriausios kainos, tačiau vien jos gali neužtekti, jeigu norima pritraukti ir išlaikyti pirkėjus. Negavęs tinkamo įspūdžio, reikiamos techninės informacijos, naudingo patarimo ar pagalbos, kitaip tariant – geros
2017-02-15
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus kolekcija praturtėjo unikaliu eksponatu – neįprastos spalvos briedės iškamša. Tokia spalva susidarė dėl kūno dangos pigmentacijos – joje melanino gerokai mažiau, nei turėtų būt, rašoma LR Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.2017-02-15
Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena minima nuo 2002 m. Ją minėtina diena paskelbė Tarptautinė tėvų, kurių vaikai serga vėžiu, organizacijų konfederacija (ICCCPO) 2001 m. rugsėjį Liuksemburge. ICCCPO įsteigta 1994 m. Ispanijoje. Organizacijos tikslas – surinkti lėšų gydyti neturtingų tėvų vaikams.
2017-02-15
Vartotojai raginami atkreipti dėmesį jei įsigijo itališkų kukurūzų ir ryžių dribsnių be glitimo „Flakes & Fibre“, jų ženklinimo etiketėje nenurodytas alergenas – soja. Ši informacija ypač aktuali sojos produktams alergiškiems žmonėms.
2017-02-14
Iš kur kilo šv. Valentino šventė? Pasakojama, kad III a. Romoje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Kad savo tikslą pasiektų, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis
2017-02-14
Vasario 16 d. (ketvirtadienį) nuo 12.00 val. prie Jurbarko rajono savivaldybės vyks 13-asis sveikatingumo bėgimas Jurbarko miesto gatvėmis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Kviečiame atvykti ir sudalyvauti.