Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Žuvų produktai – saugūs ir kokybiški

Artėjant šventėms, kaip ir kasmet, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai šiais metais atliko patikrinimus prekybos centruose, parduotuvėse ir turgavietėse, vertindami ten parduodamų žuvų produktų saugą, kokybę ir ženklinimą. 333 patikrinimų metu buvo įvertinta daugiau kaip apie 20 t neperdirbtų (šviežių, sušaldytų) ir perdirbtų (sūdytų, rūkytų, konservuotų ir kt.) žuvų produktų, iš jų beveik 2 t produktų buvo nustatyta įvairių neatitikimų.

Dažniausiai pasitaikę pažeidimai – netiksli ženklinimo informacija. Prekybininkams buvo nurodyta perženklinti produktus. Taip pat nustatyta atvejų, kuomet prekybininkai nesilaikė tinkamos higienos ar žuvų produktų laikymo sąlygų (temperatūros), užfiksuoti keli atvejai, kai buvo prekiaujama produktais, kurių tinkamumo vartoti terminai buvo pasibaigę arba pažeistos gamintojų pakuotės.

Patikrinimų metu buvo atrenkami ir mėginiai laboratoriniams tyrimams. Vertinti galimos mikrobinės ir parazitologinės taršos rodikliai, tirta, ar produktuose neviršijami medžiagų, galinčių pakenkti sveikatai, kiekiai – histamino (susidaro tam tikrų rūšių žuvyse dauginantis bakterijoms), policiklinių aromatinių angliavandenilių (susidaro rūkymo metu), fosforo rūgšties (fosfatų ar polifosfatų, kurie pvz., sušaldytoje žuvų filė išlaiko drėgmę ir apsaugo nuo dehidratacijos, t.y. džiūvimo), konservantų, aplinkos teršalų (pvz. sunkiųjų metalų).

Ištyrus 62 mėginius, nustatyta, kad reikalavimų neatitiko 2 mėginiai – sušaldytose argentininėse jūrų lydekose iš Ispanijos (26,0 t) ir atšildytose didžiųjų jūrinių ešerių filė (5,7 t) iš Norvegijos aptikta negyvų parazitų lervų. Šiuos produktus uždrausta realizuoti.

„Patikrinimų ir atliktų tyrimų rezultatai nuteikia optimistiškai – žuvų produktai yra saugūs, gyventojai gali drąsiai pirkti žuvis šventėms. Prekybininkai paiso šių greitai gendančių produktų laikymo, higienos sąlygų“, – teigė VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė Janina Kondrotienė.Komentarai

Rašyti komentarą
bertina
2018-01-02 12:43:48

Jus esate darbuotojai, ukininkai, smulkaus verslo imones, amatininkai ar visu rušiu asmenys, ir jums reikia paskolos, kad sustiprintumete savo skolas arba padetumete imonems grižti i kelia arba atgaivinti didžiaja ju dali. susirupinima.
Mes galime jums padeti išspresti visus savo finansinius sunkumus. Mes padedame žmonems, kuriems reikia igyvendinti savo planus, sugebeti gražinti savo skolas ir pradeti gera fonda, nesvarbu, kiek. Prašome susisiekti su mumis, noredami gauti daugiau informacijos. El. Pašto adresas: servicepeakgroup@hotmail.com


Parašykite komentarą

Slapyvardis*:
El. paštas:
Komentaras*: