Beveik 27 tūkstančiai jaunuolių sulaukė pagalbos pasinaudojant ES parama

2016-07-28
Beveik 27 tūkstančiai jaunuolių sulaukė pagalbos pasinaudojant ES parama

 

Pagalba jaunuoliams - nuo motyvacijos, socialinių įgūdžių ugdymo iki paramos nuosavo verslo kūrimui. Šiandien, dalyvaujant projektų organizatoriams ir vykdytojams, socialiniams partneriams, pristatyti 2007-2013 m. finansinio laikotarpio Europos Sąjungos paramos lėšomis įgyvendintų jaunimo užimtumą skatinusių šių priemonių vertinimo rezultatai bei rekomendacijos ateičiai.

„Priemonių organizuotomis veiklomis pasinaudojo beveik 27 tūkst. įvairių tikslinių grupių jaunuolių nuo 16 iki 29 metų - su skirtingais poreikiais, išsilavinimu, siekiais ir lūkesčiais. Todėl tai neabejotinai prisidėjo prie jaunimo nedarbo, kuris šiuo metu nebesiekia ES vidurkio, problemos sprendimo", - sveikindamas renginio dalyvius sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius.

Įgyvendinant priemonę „Jaunimo ir užimtumo motyvacijos skatinimas" sunkiausiai integruojamam į darbo rinką, probleminiam jaunimui, kuriam trūksta motyvacijos, socialinių įgūdžių, buvo organizuojamos kompleksinės paslaugos - lavinami socialiniai įgūdžiai, stiprinamos asmeninės savybės, keliama motyvacija, formuojami darbo komandoje įgūdžiai, įtraukiant jaunuolius į tiesioginę organizacijų veiklą.

Pagal šią priemonę taip pat buvo akredituojamos priimančios savanorius organizacijos, skatinimas jaunimo užimtumas per savanorystę, viešinama savanorystės nauda ir formuojamas jos teigiamas įvaizdis visuomenėje.

Priemone „Parama pirmajam darbui" buvo siekiama padėti peržengti vieną iš pagrindinių jaunimo užimtumo kliūčių, t.y. darbo patirties trūkumą. Darbdaviai, įdarbinantys darbo patirties neturintį jaunimą, buvo motyvuojami finansinėmis paskatomis. Priemonėje dalyvavo per 2700 Lietuvos įmonių, įstaigų ir organizacijų.

Trečioji priemonė - „Verslumo skatinimas" - buvo skirta labiausiai motyvuotiems jaunuoliams, turintiems nuosavo verslo idėją, tačiau susiduriantiems su sunkumais gaunant paskolą banke ją realizuoti. Tokiems jaunuoliams buvo teikiamos lengvatinės paskolos verslo pradžiai, kurios ne tik padėjo užtikrinti savarankišką užimtumą, bet ir prisidėjo kuriant naujas darbo vietas. Pastaroji priemonė, ekspertų nuomone, įgyvendinta sėkmingiausiai.

Iš viso šioms priemonėms buvo skirta beveik 25 mln. Eur ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų.

Pasak viceministro, atliktų darbų įvertinimas padės efektyviau tęsti pradėtus darbus naujuoju 2014-2020 m. ES finansinės paramos laikotarpiu. Svarstoma pasiteisinusias priemones išplėsti ir pritaikyti ne tik jaunimui, bet ir kitiems su sunkumais darbo rinkoje susiduriantiems asmenims - neįgaliesiems, socialinės rizikos grupėms priklausantiems asmenims, vienišiems tėvams ir motinoms, auginantiems mažamečius vaikus.

Priemonių, finansuotų pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą, poveikio ir efektyvumo vertinimą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atliko UAB „Ernst&Young Baltic" ekspertų komanda, vadovaujama prof. dr. Boguslavo Gruževskio.

Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 8191, 266 4258.
Informacija paskutinį kartą atnaujinta: 2016.07.27