Besikeičianti Palanga siūlys nekasdienę pramogą – maudynes jūros vandens baseinuose

2017-01-17
Besikeičianti Palanga siūlys nekasdienę pramogą - maudynes jūros vandens baseinuose

Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku - trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.

Iš dar sovietmečiu įrengtos siurblinės daugiau nei 5 kilometrų ilgio vamzdynu jūros vanduo ilgą laiką buvo tiekiamas į tuo metu gausiai lankomus „Jūratės" ir „Lino" baseinus bei vyriausybinius poilsio namus „Auska". Tačiau ilgainiui palei krantą bei per miestą po žeme nusidriekusi trasa tapo nebeeksploatuojama, ir galimybė pasimėgauti jūros vandens baseinu liko tik „Auskoje".

Siekdama sudaryti sąlygas verslui kuo plačiau naudoti jūros vandenį, Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę bei paprašė perduoti šią siurblinę Savivaldybės nuosavybėn. Kurorto Savivaldybė numato investuoti į pasenusius įrenginius, atnaujinti jūros vandens tiekimą, o sukurtąja infrastruktūra pasiūlyti naudotis kurorto įstaigoms - prie atnaujintos jūros vandens trasos galėtų jungtis visos to pageidaujančios sveikatinimo, gydymo įstaigos, kurorto viešbučiai bei SPA centrai.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, jog atnaujinus jūros vandens tiekimą minėta trasa bei sudarius galimybes kurorto įstaigoms kuo plačiau naudoti jūros vandenį gydymo, rekreacijos ir turizmo tikslais, Palanga ne tik mažintų sezoniškumą, bet ir pabrėžtų savo kaip pajūrio kurorto išskirtinumą.

Š. Vaitkus taip pat pabrėžė, jog Palangos miesto strateginiame plane kaip vienas iš prioritetų įrašytas kurorto patrauklumo didinimas, sukuriant palankias sąlygas verslo ir turizmo paslaugų plėtrai, plėtojant rekreacinę ir turizmo infrastruktūrą. „Šiam tikslui pasiekti labai svarbus gamtinių gydomųjų veiksnių, taip pat ir jūros vandens, panaudojimas gydymo, reabilitacijos ir turizmo tikslais, o tai prisidėtų prie sezoniškumo mažinimo bei Palangos patrauklumo didinimo", - sakė Š. Vaitkus.

Objektą valdyti planuojama patikėti Savivaldybės valdomai bendrovei „Palangos vandenys", kuri vykdytų ir techninius vamzdyno atnaujinimo darbus. Šios įmonės direktoriaus Virgilijaus Beržanskio teigimu, perėmus trasą, pirmiausia bus atlikta vamzdynų būklės analizė, tuomet ir paaiškės reikalingų investicijų dydis.

Maudynės jūros vandenyje ne tik teikia malonumą, bet ir gerina sveikatą. Jūros vanduo turi daug ištirpusių mikroelementų: kalio, magnio, kalcio, geležies, bario, chromo, jodo ir kitų, darančių teigiamą poveikį organizmui.
Apie jūros vandens naudą jau žinojo ir garsiausias graikų gydytojas Hipokratas, siūlęs juo gydyti išorines žaizdas, įtrūkimus ir mėlynes, maudynes jūroje paskirdavęs kenčiantiems nuo nervinių sukrėtimų ir sąnarių skausmų ir kitų negalavimų. Šiuolaikinė medicina, pritardama Hipokratui, taip pat pripažįsta, jog jūra gydo daugelį negalavimų: pagerina kraujagyslių darbą ir sumažina aukštą kraujospūdį, suteikia energijos, suaktyvina kraujo cirkuliaciją, padidina raudonųjų kraujo kūnelių kiekį bei normalizuoja padaro širdies ritmą ir kita. Naudingų organizmo medžiagų kaupimas teigiamai veikia endokrininę, nervų, imuninę ir kvėpavimo sistemas.