SAUGOKIME GAMTĄ NUO GAISRŲ

2016-06-15
SAUGOKIME GAMTĄ NUO GAISRŲ

Atvirų teritorijų gaisrai - sezoninė problema, su kuria susiduriame kiekvieną pavasarį ir vasarą. Įsivyravus sausiems, karštiems orams, kyla realus pavojus kilti ir išplisti gaisrams gamtoje. Tą rodo ir gaisrų statistika: pernai Klaipėdos apskrityje atvirose teritorijose kilo 379 gaisrų, tai yra 34 proc. visų per metus kilusių gaisrų. 2014 metais jų kilo daugiau - 480, todėl atsižvelgiant į šiuos rodiklius, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai visą vasarą vykdys operatyvinius priešgaisrinius techninius patikrinimus Klaipėdos ir Neringos miškuose bei atvirose teritorijose. Pagrindinis šios prevencinės priemonės tikslas - įvertinti miškų masyvų ir atvirų teritorijų gaisrinę būklę, nustatyti galimus gaisrinės saugos taisyklių pažeidėjus.

Gyventojams ir poilsiautojams primename, kad :

- laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo statinių;

- kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, lauko židinius leidžiama naudoti ne arčiau kaip 6 m nuo statinių;

- gaisrams kilti palankiu laikotarpiu miškuose ir arčiau kaip 50 m iki jo ribos draudžiama naudotis atvira ugnimi, deginti šiukšles, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas, kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą;

- laužus kūrenti galima tik poilsiavietėse specialiai įrengtose laužavietėse, pažymėtose specialiais ženklais;

- draudžiam deginti žolę, šiaudus miško žemėje, pievose, ganyklose;

- draudžiama važinėti miškuose transporto priemonėmis su vidaus degimo varikliais ten, kur įvažiuoti uždrausta, pilti degalus miške į mašinų bakus;

- miškuose draudžiam palikti šiukšles, tepaluotus skudurus, buitines ir statybines atliekas.

- vykdami į gamtą poilsiauti, atkreipkite dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones irvykdykite visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus.

Prašome visų, lankantis miške ir kitose atvirose teritorijose, imtis visų atsargumo priemonių gaisrui išvengti. Priminsime, kad už priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimus piliečiai gali būti baudžiami įspėjimu arba bauda nuo 28 iki 57 eurų, už miško naikinimą arba žalojimą jį padegant ar nerūpestingai elgiantis su ugnimi nuo 579 iki 1158 eurų.