Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama
17 situacijų buityje, kuriose pagelbės saulėgrąžų aliejus

Saulėgrąžų aliejų galima naudoti ne tik maistui. Iš tiesų jis gali daug kur praversti buityje.

Štai 17 išradingų patarimų, kaip naudoti saulėgrąžų aliejų:

1. Baldų valymas ir blizginimas Lygiomis dalimis sumaišytas saulėgrąžų aliejus su spiritu - puiki priemonė, su kuria nuvalysite bet kokius įsisenėjusius nešvarumus nuo medinių ir lakuotų baldų. Vienu saulėgrąžų aliejumi lengva valyti dulkes nuo baldų, o praskiesite jį su citrinos sultimis, turėsite puikią netoksišką priemonę blizginimui.

2. Drabužių valymas ir dažų dėmių išėmimas Neskubėkite išmesti dažais išteptų drabužių - tokias dėmes padės išimti saulėgrąžų aliejus. Ant šviežios dažų dėmės užpilkite truputį aliejaus, palaukite 10-15 min., o tada išplaukite suteptą vietą su indų plovimo priemone.

3. Nemalonių kvapų šalinimas Jei šaldytuve tvyro nemalonus kvapas, sudrėkinkite servetėlę saulėgrąžų aliejumi ir nutrinkite visas lentynas ir skyrius. Ši gudrybė padės pašalinti nemalonų kvapą ir nuo virtuvinio peilio, stalo ar pjaustymo lentos.

4. Apsauga nuo skruzdėlių Saulėgrąžų aliejus - veiksminga priemonė, kuri padės apsaugoti maisto produktus nuo skruzdėlių. Patepkite aliejumi indų kraštus ir paketus su produktais - tai atbaidys skruzdėles. Šį patarimą patartina įsidėmėti ir tiems, kad dažnai iškylauja gamtoje ir nenori dalintis valgių su skruzdėlėmis.

5. Patepsite durų vyrius Jei ėmė girgždėti durys, o po ranka neturite specialios priemonės, patepkite vyrius nedideliu kiekiu saulėgrąžų aliejaus. Tiesa, patepus aliejumi durys nutils neilgam - po savaitės ar po dviejų vėl ims girgždėti. Vėliau vis tiek reikės nusipirkti alyvos ar specialaus tepalo durų vyriams.

6. Padės nukrapštyti kramtomąją gumą ar lipduką Prie baldų, prie bato pado prilipusią ar net į plaukus įsivėlusią kramtomąją gumą išimti padės saulėgrąžų aliejus. Su keliais lašais aliejaus be vargo nuklijuosite ir lipduką nuo automobilio gaubto, nuo baldų.

7. Metaliniams paviršiams nublizginti Kad virtuvės baldų paviršius, indai ir pan. iš nerūdijančio plieno vėl imtų blizgėti, kartais patrinkite juos servetėle, sudrėkinta saulėgrąžų aliejumi. Be to, nuo aliejaus ant paviršiaus susidarys plona riebalų plėvelė, kuri ilgai saugos nuo dulkių ir nešvarumų.

8. Odinių dirbinių priežiūrai Saulėgrąžų aliejus puikiai sudrėkins ir atnaujins odos dirbinius. Odinį drabužį patrinkite kempine, sumirkyta saulėgrąžų aliejumi, palikite kelioms minutėms, o tada nuvalykite aliejaus likučius sausa servetėle.

9. Batams valyti Saulėgrąžų aliejus pratęs batų tarnavimo laiką, be to, apavas neperšlaps. Pakanka kelis kartus gausiai patepti batų paviršių saulėgrąžų aliejumi ir palaukti, kol susigers.

10. Sodo instrumentų priežiūrai Prasidėjus pavasariui patepkite švarias metalines sodo instrumentų dalis saulėgrąžų aliejumi - tai saugos instrumentus nuo rūdžių ir nešvarumų.

11. Vitaminų kompleksas Kartą per savaitę įpilkite katinui į maistą šaukštelį saulėgrąžų aliejaus - mažiau velsis kailis, plaukas bus sveikesnis, blizgantis.

12. Skalauti burnai Indų mokslininkai teigia, kad nerafinuota saulėgrąžų aliejus neleidžia susidaryti dantų akmenims, balina dantis ir stiprina dantenas. Kasdien 10 minučių skalaukite burną nedideliu kiekiu saulėgrąžų aliejaus.

13. Rankų ir nagų priežiūrai Saulėgrąžų aliejus tinka puoselėti rankoms. Šiltas aliejus naudojamas vietoje rankų, jis drėkina odą, minkština odeles ir stiprina trapius nagus. Prieš manikiūrą galima padaryti vonelę nagams iš šilto vandens ir kelių lašų saulėgrąžų aliejaus. Aliejus sudarys apsauginę plėvelę, kuri neleis patekti nešvarumams po nago plokštele.

14. Vietoje skutimosi kremo Saulėgrąžų aliejus - puiki skutimosi kremo ir gelio alternatyva. Jis drėkina odą, skustuvas lengvai slys, nekils pavojaus įsipjauti.

15. Makiažui nuvalyti Jei baigėsi priemonė valyti makiažui, padės saulėgrąžų aliejus. Aliejumi lengvai nuvalysite net vandeniui atsparias priemones, be to, jis sudrėkins odą, išlygins raukšleles, neužkimš porų.

16. Atsegsite užsikirtusį užtrauktuką Kietą, užsikirtusį užtrauktuką galima patepti saulėgrąžų aliejumi - užtrauktuko dantukai lengviau slys ir dar ilgai neužsikirs. 17. Lipniems indams plauti Saulėgrąžų aliejus padės lengvai išplauti medumi, karamele, cukraus sirupu ar garstyčiomis išteptus indus. Nešvarius indus tolygiai ištepkite saulėgrąžų aliejumi, palikite 10-15min, paskui nuplaukite su indų plovimo skysčiu.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/gyvenimas/namai/17-situaciju-buityje-kuriose-pagelbes-saulegrazu-aliejus.d?id=76304603

 

 

 

 Komentarai

Rašyti komentarą


Parašykite komentarą

Slapyvardis*:
El. paštas:
Komentaras*: