Svetainių, nuorodų, tinklalapių katalogas, nemokama reklama

Straipsniai

2017-10-20
Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja 2010 m. liepos 10 d. priėmė rezoliuciją, pagal kurią spalio 20-oji paskelbta Pasauline statistikos diena. Statistikos dieną mini ir švenčia daugiau nei 100 šalių statistikos tarnybos. Ši diena skirta oficialiosios statistikos pasiekimams ir reikšmei paminėti. Akcentuojamos pagrindinės vertybės, kuriomis vadovaujamasi rengiant oficialiąją statistiką.
2017-10-20
Penktadienį ir šeštadienį „Maisto bankas“ vėl rinks produktus skurstantiesiems, paaukoti bus galima prekybos centruose. Daugiau kaip 8 tūkst. savanorių paramą rinks 74 Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Be to, maisto galima paaukoti internetu – per elektroninę parduotuvę „Barbora“. Žadama, kad jos kurjeriai paaukotus produktus nemokamai pristatys į labdaros


2017-10-20
Ne paslaptis, kad per pasąmonę suveikiantys psichologiniai triukai gali būti labai veiksminga priemonė siekiant pelnyti kito asmens pasitikėjimą, sulaukti jo pritarimo ar bent kiek prablaškyti įtemptą atmosferą. Dėl šių priežasčių visada pravartu turėti savo arsenale bent keletą psichologiškai veiksmingų priemonių – žinoti, kokiu judesiu ar žvilgsiu

2017-10-20
Klinikinę mirtį išgyvenę žmonės pasakoja įvairių istorijų apie šią patirtį. Vieni teigia regėję šviesą tunelio gale, kiti pasakoja skraidę virš savo kūno ir viską stebėję trečiu asmeniu. Visgi, tokie sąmonės ir blėstančių pojūčių žaidimai vis tiek klausimą palieka atvirą - ar žmogus žino, kad miršta? Naujausi mokslininkų tyrimai atskleidžia kraupią tiesą.
2017-10-19
Nuo 1948 m. kasmet trečią spalio ketvirtadienį švenčiama Tarptautinė kredito unijų diena. Pasaulyje yra daugiau nei 123 milijonai kredito unijų 84-iose šalyse. Lietuvoje kredito unijos pradėjo veikti nuo 1994 m., padedant Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų tarptautinėms plėtros agentūroms.
2017-10-19
Pirmą kartą suteikta galimybe pasirinkti brandos darbą, kaip mokyklinio egzamino alternatyvą, pasinaudojo tik kiek daugiau kaip procentas abiturientų. Atlikę šį darbą ir išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą, abiturientai gali gauti brandos atestatą.
2017-10-19
Elektros energiją taupančios lemputės (dujošvytės lempos) dėl jų sudėtyje esančio gyvsidabrio priskiriamos prie pavojingų atliekų. Lemputes, kaip ir kitas atliekas, būtina rūšiuoti ir negalima mesti į šiukšlių konteinerį su įprastomis buitinėmis atliekomis. Pernai į Lietuvos rinką buvo patiekta daugiau nei 300 tonų dujošvyčių lempų, o perdirbta beveik du trečdaliai šio kiekio, rašoma pranešime spaudai.


2017-10-19
Nors šiuo metu kelių eismo taisyklės už nuostolius, patirtus aptaškius automobiliui, atsakomybės nenumato, už tyčinius veiksmus siekiant aptaškyti pėsčiąjį pažeidėjus įmanoma nubausti, sako Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.
2017-10-18
Turbūt nerasime moters, kurios dekoratyvinės kosmetikos krepšelis būtų tuščias. Įvairios priemonės lūpoms, dažai, blizgiai ir pieštukai lūpoms, bei dekoratyvinės kosmetikos priemonės akims – blakstienų tušas, akių pieštukas ir šešėliai – yra kosmetikos priemonės, kurias dažniausiai perka Lietuvos moterys. Priemones lūpoms tarp dažniausiai perkamų minėjo 49 proc., o priemones akims – 45 proc. apklaustųjų.
2017-10-18
Įpusėjus rudeniui ypač svarbu kalbėti apie tinkamą imuninės sistemos stiprinimą. Besikeičiantis klimatas, didesnės darbų apkrovos ir vitaminų stoka – priežastys, lemiančios pirmuosius imuniteto silpnėjimo požymius. Pasak mažų kainų vaistinės tinklo „Camelia“ vaistininkės Kristinos Zacharevič, žmonės turėtų atidžiau puoselėti savo organizmą, atkreipti dėmesį į kintantį gyvenimo režimą, o vaikų imunitetu pradėti rūpintis
2017-10-18
Mokslu pagrįsta, kad transriebalai (kitaip vadinami riebalų rūgščių transizomerai) maisto produktuose gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, diabetą, nutukimą, gali turėti žalingą poveikį nėštumui ir vaisiaus vystymuisi. Taip pat patvirtinta, kad šie riebalai yra 4–5 kartus labiau toksiški, nei sotieji riebalai.
2017-10-18
Nuo šių metų rugsėjo 1 d. „Regitra“ atsisakė egzaminavimo aikštelių ir būsimų lengvųjų automobilių vairuotojų įgūdžius tikrina tik realaus eismo sąlygomis. Praėjus mėnesiui po įsigaliojusios naujos tvarkos – reikšmingų pokyčių nėra. „Regitros“ informacinėje sistemoje rugsėjo mėnesį registruota
2017-10-17
Kūno kultūros ir sporto dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė ordinus ir medalius 72 įvairių sporto šakų sportininkams, jų treneriams.
Už sėkmingą dalyvavimą tarptautinėse sporto varžybose.

2017-10-17
Tarptautinę kovos su skurdu dieną inicijavo tarptautinis judėjimas už pagalbą skurstantiems „Ketvirtasis pasaulis“. 1992 m. minėtiną dieną patvirtino Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiai gyvenančiuosius, rengiamos paramos akcijos.
2017-10-17
Nors gerų darbuotojų darbdaviai laukia išskėstomis rankomis, ne vienam yra tekę krimsti bedarbio duonos. Naujasis Darbo kodeksas yra sulaukęs nemažai kritikos, tačiau darbo netekę žmonės finansiškai labiau apsaugomi.Deja, ne visi dirbantieji žino, kokios valstybės pagalbos gali tikėtis. Nuo liepos pirmosios darbo netekusieji, jeigu turi įgiję reikiamą darbo stažą
2017-10-17
Galiūnų turnyras „Savickas Classic“ į Vilniaus sporto festivalį atkeliavo jau ketvirtus metus iš eilės. Tradiciškai, jame susirungė stipriausi Lietuvos, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos atletai. Lietuvos garbę gynė Mindaugas Jaras, Audrius Jokubaitis ir šilališkis Karolis Aleksandravičius.
2017-10-16
Pasaulinę maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO Food and Agriculture Organisation). Šios organizacijos iniciatyvą palankiai priėmė ir patvirtino Jungtinių tautų organizacija. Šventę švenčiančios šalys užsibrėžė uždavinį kovoti su badu pasaulyje, plėsti žemės ūkį. Pasaulyje suskaičiuojama apie 800 mln. badaujančių žmonių.
2017-10-16
Sekmadienį, spalio 15-ąją, prasidėjo aktyvusis medžioklės sezonas. Nuo tos dienos leidžiama medžioti žvėris juos varant. Tai būdas, kai medžiojamieji gyvūnai išvaromi į medžiotojų liniją. Iki sezono pradžios vyko selektyvi kanopinių žvėrių medžioklė, daugiau dėmesio skiriant patinų atrankai, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.


2017-10-16
Socialinis tinklas „Facebook“ turintis daugiau nei 2 mlrd. vartotojų, prisijungiančių bent kartą per mėnesį, gali turėti informacijos apie beveik trečdalį visų planetos gyventojų. Nesvarbu, ar šiame tinkle lankotės kasdien (kaip ir dar 1,32 mlrd. žmonių), ar prisijungiate tik labai retais atvejais, turėtumėte suprasti, kiek asmeninių duomenų pateikiate socialiniam tinklui ir jį valdančiai bendrovei, rašo popsci.com.
2017-10-16
Tyrimų duomenimis, vidutiniškai žmogus per gyvenimą pameta daugiau kaip 3000 daiktų, kurių bendra vertė apie 5000 eurų. Lietuvoje dažniausiai žmonės pameta kuprines, pinigines ir asmens dokumentus. Sostinės viešasis transportas skaičiuoja, kad kiekvieną mėnesį keleiviai pameta apie 100 daiktų, tačiau atsiimti juos nusprendžia kas ketvirtas gyventojas. Dažniausiai


2017-10-13
Spalio 13 dieną Europos šalyse minima Europos saugaus eismo diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, skatinti atsargiau elgtis keliuose. Žmonės raginami bent šią dieną kelyje elgtis pagal visas saugumo taisykles. Kiekvienais metais Europos keliuose žūsta daugiau nei 10 000 žmonių vien dėl to, kad nesegi saugos diržų.
2017-10-13
Kai lyja tiek, kiek šį rudenį, galite labai nesunkiai gauti šaltą dušą, kurį sukelia per balas važiuojantys automobiliai. Tik stebint automobilių srautą intensyvesnio eismo gatvėse, panašu, kad daugelis vairuotojų nė nežino ar nesusimąsto, kad už pėsčiojo aptaškymą jiems gresia baudos. Tiesa, bauda gresia tik tuo atveju, jei bus įrodyta

2017-10-13
Europos Komisijai (EK) susidomėjus atskiroms šalims tiekiamo maisto sudėčių skirtumais, pirkėjai pripažįsta ir patys nepatikliai vertiną maisto gaminių etiketes, kuriose nurodyti sveikatingumo žymėjimai. Tarptautinės tyrimų kompanijos „Nielsen“ duomenimis, Lietuvoje yra vieni skeptiškiausių pirkėjų, kurių nepatiklumas lenkia europinius vidurkius.2017-10-13
Kartais viskas yra daug paprasčiau, nei atrodo, o mūsų rūpesčiai iš tikrųjų nėra tokie dideli, kaip įsivaizduojame. Mes tiesiog nepastebime pačių paprasčiausių sprendimų. „Aš esu vienišas ir niekas su manim nenori bendrauti“. Paprastai tokiu metu nepagalvojame, jog paėmę telefono ragelį ar išėję iš namų akimirksniu galime pakeisti savo realybę. Niekas neprivalo mūsų išgelbėti nuo vienišumo.
2017-10-12
Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Šią dieną žmonės skatinami pasirūpinti savo akimis, apsilankyti pas gydytoją. Akys padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Akys vadinamos sielos veidrodžiu. Privalome jomis rūpintis, nenumoti ranka į akių nuovargį ir skausmus.
2017-10-12
Neseniai Lietuvoje padalinį įkūręs britų FinTech startuolis „Revolut“ šią savaitę pristatė pirmąjį pasiūlymą iš žadėto draudimo paketo - naujų telefonų draudimą, kurio ypač konkurencingos kainos prasidės nuo 77 centų per savaitę, arba 35 eurų per metus. Mobiliojoje programėlėje bus galima apsidrausti net kelis telefonus ar planšetes.2017-10-12
Už save mokesčius mokantiems gyventojams įmokų mokėjimas kaskart sukelia kone įsiūtį. Sunku suprasti, kodėl Lietuvos mokesčių sistema yra tokia sudėtinga, kai, atrodo, sąžiningai juos mokant – išdygsta tyliai snaudžiančios skolos ar sužinai, kad nesi draustas sveikatos draudimu. Tam, kad viskas būtų teisinga, prireikia netgi buhalterio.
„Kiekvienas mano susidūrimas su VMI2017-10-12
Dėl modernių technologijų šiais laikais mes galime mėgautis pačiu egzotiškiausiu maistu. Kartais sunku patikėti, kiek įdomiausių (ir skaniausių) dalykų auga ar gaminama pasaulyje, bet kiek dažnai visa tai tik vartojame, o nepasidomime atsiradimo istorija ar faktais, slypinčiais kiek giliau?
2017-10-11
2001 m. Jungtinių tautų organizacija paskelbė antrąjį spalio mėnesio trečiadienį Tarptautine diena prieš stichines nelaimes. Šią dieną siekiama atkreipti viso pasaulio šalių dėmesį į stichines nelaimes; suteikti informacijos, kaip iš anksto joms pasiruošti ir kaip sumažinti jų padarinius. Atkreipti dėmesį į stichinės nelaimes svarbu, nes jos vyksta vis dažniau ir sukelia vis sunkesnius padarinius.
2017-10-11
Iš žalio dygliuoto kamuolėlio išluptas rudas kaštono vaisius – ne tik smagus žaisliukas vaikams. Kuo šis kevale besislepiantis branduolys ypatingas? Kaštonų vaisių nuluptos, rudos spalvos luobelės tinktūra rekomenduojama norint apsisaugoti nuo infarkto, aukštam kraujospūdžiui gydyti. 30 g luobelių užpilkite litru geros degtinės, palaikykite sandariai uždengtą tamsioje vėsioje vietoje apie mėnesį.